Rodzaje struktur paneli podłogowych

panele podłogowe

fot. panele podłogowe

Planując zakup nowych paneli podłogowych poza ceną, właściwościami i wyglądem, warto także zwrócić uwagę na strukturę desek. Eksperci firmy RuckZuck, zajmującej się sprzedażą podłóg i drzwi, wyjaśniają czym charakteryzują się struktury, jakimi pokryte są panele podłogowe.

Często zastanawiamy się, co sprawia, że podłoga przypomina surowe deski lub skąd efekt lśniącej podłogi? Dlaczego tak dobrze widoczne są słoje drewna? Efekty te uzyskane są dzięki strukturom, jakimi pokryte są panele podłogowe. Nie zawsze ich nazwy są pomocne, dlatego dla ułatwienia został przygotowany słownik. Ułatwi on wybór idealnych paneli podłogowych – mówi Katarzyna Śliwińska, manager ds. marketingu i reklamy w RuckZuck.

Rodzaje struktur paneli podłogowych dostępnych w sklepach RuckZuck:
1. Struktura drewna – jest jedną najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych struktur, która charakteryzuje się niejednolitą i ryflowaną powierzchnią. Tego rodzaju panele są atrakcyjne cenowo, czego przykładem jest kolekcja Adventure.

2. Struktura synchroniczna – panele o tej strukturze mają tłoczenia, które pokrywają się ze słojami. Deski przypominają te z prawdziwego drewna do tego stopnia, że ciężko je odróżnić od podłóg drewnianych.

3. Struktura chromezone – jest to zmodernizowana wersja struktury chronicznej, charakteryzująca się matową powierzchnią i srebrzystym połyskiem w tłoczeniach. Podłoga z paneli o tej strukturze w każdym świetle prezentuje się równie efektownie.

4. Struktura handscraped – takie panele przypomniają heblowane, ręcznie dłutowane deski. Podłoga sprawia wrażenie wykonanej z surowego, naturalnego drewna.

Bardzo często struktury synchroniczne, handscraped i chromezone występują w duetach. Takim przykładem jest deska Wiparquet w linii o nazwie Authentic Timber, w której została połączona struktura synchroniczna i handscraped. Takie panele wyglądają elegancko i naturalnie, a różnica między prawdziwą deską jest prawie niezauważalna.

Panele o strukturach nadających deskom naturalny wygląd posiadają zwykle krawędzie wykończone tzw. v-fugą lub są węższe o standardowych, co dodatkowo wzmacnia efekt naturalnie drewnianej podłogi – dodaje Katarzyna Śliwińska – Oferowane przez nas panele podłogowe nie tylko wizualnie przypominają te z naturalnego drewna, ale są równie trwałe. Wysoka jakość podłóg, szeroki wachlarz dekorów oraz struktury odwzorowujące powierzchnie drewniane sprawiają, że panelami z naszych salonów możemy się cieszyć długie lata.

Dostępne są także panele o całkowicie gładkiej powierzchni, przeznaczone do mało użytkowych pomieszczeń mieszkalnych. Ich atutem jest także niewielka cena.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)