Rolety na dzień i na noc

rolety

fot. rolety

Przed nadejściem letnich, słonecznych dni warto wyposażyć okna w dekoracyjne i funkcjonalne rolety. Dzięki nim łatwo będzie dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia.

Ostre słońce utrudnia czasami wykonywanie najprostszych czynności. Z drugiej strony nie zawsze chcemy rezygnować całkowicie z naturalnego oświetlenia. Te dwie teoretycznie przeciwne funkcje połączono tworząc rolety Impresja, które powiększyły ofertę wewnętrznych osłon okiennych firmy Anwis. Są to rolety typu dzień i noc dostępne w dwóch wersjach – Mini i Classy. Tworzą one nowoczesną dekorację okienną łączącą funkcję żaluzji i rolety.

Rolety te wykonane są ze specjalnej tkaniny w poziome pasy o różnej szerokości, naprzemiennie transparentne i zaciemniające. Materiał jest zamontowany w tai sposób, by jego dwie warstwy można było przesuwać między sobą. Powoduje to, że pasy te efektownie nachodzą na siebie. Pozwala to na płynną regulację ilości wpadającego do wnętrza światła – od rozproszonego światła aż do całkowitego zaciemnienia – bez konieczności podnoszenia lub opuszczania rolety. Mechanizm ten doskonale sprawdza się, gdy domownikom zależy na pełnym zaciemnieniu pokoju (w nocy, podczas poobiedniej drzemki, na czas snu dziecka) lub zatrzymaniu uciążliwego światła wpadającego do wnętrza w trakcie nauki lub pracy. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu i umożliwia w bardzo prosty sposób dopasować nastrój. Oczywiście, roletę można także całkowicie zwinąć wpuszczając światło do pomieszczenia.

Rolety Impresja są dostępne w wielu kolorach oraz teksturach. Atrakcyjna kolekcja tkanin oraz dopasowana kolorystyka detali pozwoli optymalnie dobrać roletę do wystroju wnętrza. Sprawia to, że są doskonałym rozwiązaniem dla wnętrz o wystroju klasycznym, jak i dla tych bardziej nowoczesnych. Są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych dekoracji okiennych – firan i zasłon – w każdym wnętrzu, bez względu na jego styl. Rolety te są nie tylko modnym i oryginalnym elementem aranżacji okna, ale także dodają wnętrzu elegancji. Przede wszystkim dlatego, że mogą być wykonane z dowolnie dobranych tkanin – pasujących wzorem, kolorem i fakturą do wystroju.

Do zalet z pewnością należy łatwy montaż. Są przeznaczone do wszystkich dostępnych na rynku typów okien – drewnianych, z PVC i aluminiowych. Można je montować bezpośrednio na skrzydle okna. Takie zamocowanie pozwala na płynne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)