Romantyczny czar ogrodowej altanki

Altanka grillowa Archon+

fot. Altanka grillowa Archon+

Romantyzm to najbardziej ulubiona epoka w literaturze polskiej i światowej. Właśnie w tej epoce w dziełach Klasyków, pojawiały się często opisy tajemniczych ogrodów i urokliwych altan. Obecnie motywacją do budowy ogrodowej altanki dalej pozostają marzenia, ale również praktyczna i użytkowa funkcja tych niewielkich budowli.

Przeczytaj również: Rak bakteryjny drzew owocowych

Większość osób, wybierając działkę pod budowę domu, snuje plany związane z zagospodarowaniem i urządzeniem przydomowego ogródka. Mimo niewielkich rozmiarów współczesnych działek staramy się, aby ogród mógł zaspokajać wiele potrzeb wszystkich przyszłych domowników. Często w najbardziej eksponowanym miejscu ogrodu rozpoczynamy budowę altanki pełniącej funkcję tarasu widokowego na całe najbliższe otoczenie. Współczesna altanka może jednak pełnić wiele innych funkcji związanych z odpoczynkiem, rekreacją i zabawą. Dostosowanie jej architektury i wyglądu do stylu całego ogrodu, będzie dodatkową zachętą do częstego i pożytecznego spędzania czasu dla całej rodziny.

W ciągu ostatnich kilku lat niedzielne grillowanie stało się nieodłączną częścią rodzinnych i przyjacielskich spotkań w długie, wiosenne i letnie wieczory. Dlatego właśnie altany grillowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów i stanowią coraz częściej ozdobę przydomowego ogrodu. Na co warto zwrócić uwagę myśląc o budowie ogrodowej altany. Całość prac powinniśmy zaplanować przed rozpoczęciem budowy i urządzania ogrodu. Będziemy mogli wtedy wcześniej doprowadzić potrzebną instalację elektryczną, wytyczyć ścieżki oraz rozmieścić trawniki i w konsekwencji przygotować cały układ ogrodu. Warto również zdecydować się na udekorowanie ażurowych ścian altanki drewnianej szybko rosnącymi pnączami, które w ciągu kilku miesięcy wypełnią się kwiatami i stworzą poczucie zamkniętego, przewiewnego pomieszczenia. Klienci wybierający projekty domów z naszej oferty, mogą w atrakcyjnej wiosennej promocji zamówić projekty altanek, wiatę garażową lub projekty ogrodzeń mówi Jerzy Kala PR manager z Biura Projektów ARCHON+. Chcemy w ten sposób zachęcić naszych Klientów do wcześniejszego planowania i tworzenia koncepcji całej działki, jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Liczymy, że piękne realizacje ogrodów będą coraz częściej doskonałą ozdobą jeszcze piękniejszych realizacji domów – podsumowuje Jerzy Kala z Biura Projektów ARCHON+.

Przeczytaj również: Ażurowy kompostownik ogrodowy
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)