Roto Azuro – poddasze z magią atelier

Panoramiczne okno dachowe Azuro

fot. Panoramiczne okno dachowe Azuro

Panoramiczne okno dachowe Azuro stwarza niepowtarzalną atmosferę miejsca, nadaje wyjątkowy klimat spotkaniom w towarzystwie słońca i gwiazd w prywatnym atelier, zimowym ogrodzie bądź salonie kąpielowym. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera nieograniczone możliwości aranżacji poddasza i jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących rozkoszować się widokiem nieba w domowym zaciszu.

Przeczytaj również: Ściany jednowarstwowe

Rekordowy rozmiar
Roto Azuro – panoramiczne okno dachowe wyróżnia się niespotykaną powierzchnią otwarcia 2,60 x 1,70 m, tworząc tym samym doskonałe warunki do podziwiania krajobrazów. W przeciwieństwie do tradycyjnych balkonów Roto Azuro nie zabiera części pomieszczenia, a swoją powierzchnią pozwala zaprosić do mieszkania świat zewnętrzny.

Wyrafinowane rozwiązania technologiczne

Panoramiczne okno dachowe Azuro

fot. Panoramiczne okno dachowe Azuro

Roto Azuro oprócz cudownych zmysłowych doznań proponuje także wyrafinowane rozwiązania techniczne. Jeden przycisk uruchamia cały mechanizm, dzięki któremu skrzydła zaczynają się poruszać, by ostatecznie zniknąć w „nadachowym” zasobniku znajdującym się na zewnątrz, tuż obok okna. Zasobnik można umieścić po lewej lub po prawej stronie, w zależności od usytuowania na dachu. Chowanie skrzydeł okna oddzielających od obcowania z naturą tylko za pomocą jednego przycisku daje szansę na cieszenie się własnym kawałkiem nieba w każdej chwili. Roto Azuro wyposażone jest w energooszczędny i bezpieczny pakiet szklenia Roto blueLine Plus (Ug = 1,0 W/m2K) z warstwą termoizolacyjną, który zapobiega utratom ciepła z pomieszczenia w zimie i redukuje przegrzanie latem. Szkło bezpieczne klejone od wewnątrz zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom poddasza. Na życzenie dostępne jest również szklenie niskoemisyjne Roto blueLine NE Plus (Ug = 0,5 W/m2K), złożone z potrójnego energooszczędnego pakietu szybowego chroniącego dodatkowo przed hałasem. W obu przypadkach szyba zewnętrzna pokryta jest powłoką Aquaclear, która pozwala utrzymać okno w nienagannej czystości przez długi czas.

Zaprojektowane z największą starannością

okno dachowe

fot. okno dachowe

Kolejnym aspektem będącym wyrazem dbałości o bezpieczeństwo jest wyposażenie okna panoramicznego Roto Azuro w fotokomórkę, która zatrzyma zamykanie, jeśli w świetle okna pojawi się przeszkoda. W przypadku opadów okno zostanie automatycznie zamknięte dzięki czujnikowi deszczu, który reaguje na złe warunki atmosferyczne. W sytuacji chwilowego odcięcia zasilania Roto Azuro można z łatwością zamknąć ręcznie. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest funkcja „wyczepiania” skrzydeł, która umożliwia ustawienie skrzydeł okna w pozycji, która pozwala na ich bezproblemowe umycie. Trzy główne elementy okna wykonane zostały od zewnątrz ze stali szlachetnej, natomiast kolorystyka kołnierzy uszczelniających oraz zasobnika może zostać dowolnie dopasowana do pokrycia dachowego dzięki szerokiej palecie kolorów RAL do wyboru. Na potrzeby łatwiejszego montażu część komponentów (w tym zasobnik) dostarczana jest jako elementy gotowe do zainstalowania na dachu.

Idealne dopełnienie
Dopełnieniem dla całego okna od zewnątrz jest markiza zewnętrzna, która zapewnia ochronę przed upałem i przed nadmiarem promieni słonecznych, zapewniając mieszkańcom poddasza przyjemny klimat. Markiza wykonana jest z włókna szklanego i zatrzymuje do 95% promieniowania cieplnego. Bez problemu udowadnia swoją funkcjonalność również przy otwartym oknie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Można nią sterować na dwa sposoby – za pomocą przełącznika lub pilota. Natomiast wewnętrznym dodatkiem do okna jest maskownica, która zapewnia harmonijne i estetyczne wykończenie, a także roleta plisowana, obsługiwana manualnie, która pełni funkcję przeciwsłoneczną oraz dekoracyjną. Roleta prowadzona jest bezstopniowo i pozwala na ustawienie na dowolnej wysokości.
www.roto.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)