Różowa rewolucja we wnętrzach

wykańczanie ścienne

fot. wykańczanie ścienne

Róż święci triumfy. Pełno go w modzie i we wnętrzach. Sprytnie z zimowych kolekcji prześlizgnął się do wiosenno-letnich. Ma niewyczerpalny potencjał. Praktycznie w każdym wnętrzarskim stylu potrafi znaleźć sobie miejsce.

Nieoczywisty
W palecie marki Benjamin Moore znajduje się blisko 300 odcieni różu. Od bardzo intensywnych po niezwykle zwiewne i delikatne. Wygląda zjawiskowo w aranżacjach z romantyczną nutą, jest także niezastąpiony w stylu retro. Ociepli także skandynawski, minimalistyczny wystrój. Przestaje być kolorem stosowanym wyłącznie w pokojach małych dziewczynek i coraz śmielej po niego sięgamy.
Zasięgając opinii czołowych architektów na temat koloru różowego, praktycznie od każdego usłyszeliśmy, że przestał to być odcień pasujący wyłącznie do kobiecych wnętrz. Owszem może wprowadzić żeński akcent, jeśli taki jest zamysł, ale w odpowiednim odcieniu potrafi być wyrazisty, ciekawy, niejednoznaczny. A jako kolorystyczny akcent nie sposób go nie zauważyć. – ELLE Decor, USA.

Wszechstronny
Podobno mężczyźni skrywają swoją miłość do różu. I tylko przez wzgląd na panujący stereotyp, że jest to kobiecy kolor nie zdradzają, że im się podoba. Na pewno w wersji „przybrudzonej”, nieco zgaszonej ma szansę zyskać męską przychylność. Coraz częściej róż zdobi całe wnętrza, a nie jest jedynie kolorystycznym akcentem. Ważne, aby wybrać jego odpowiedni odcień. Możliwości jest naprawdę wiele. Zaczynając od bardzo popularnego, pudrowego różu aż po nieco przewrotne cukierkowe tonacje, a kończąc na wyrazistych fuksjach.
Róż porównałabym do psa rasy terier – na co dzień rozbrykany, uroczy, ale potrafi być dominujący i zuchwały, kiedy się mu na to pozwoli. Różowy to mocno sfeminizowany kolor. Jednak coraz częściej sięgają po niego również mężczyźni. Wybierają oni raczej bardziej zdecydowane odcienie niż te cukierkowe – zaznacza Eve Ashcraft, Ekspert ds. koloru z Nowego Yorku, autorka książki „Właściwy kolor” (Artisan 2011).

Przeczytaj również: Magnetyczny Shogun

Nadaje rumieńców
Różowy błyszczy na tle neutralnych barw. Jego jasne odcienie pasują praktycznie do każdego ciemnego, wyrazistego koloru. To świetny akcent kolorystyczny. Z powodzeniem możemy pomalować nim meble. Tam, gdzie chcemy przyciągać spojrzenie – jest niezawodny. Amerykański magazyn modowy Harper’s Baazar ogłosił, że wiosna w tym roku będzie niezwykle cukierkowa. Królować będą odcienie od lawendy po pistację i róż. Jednak jeśli chodzi o wnętrza róż w „słodkich” tonacjach należy stosować z umiarem, by uniknąć męczącej i przytłaczającej atmosfery. Z pewnością te bardziej stonowane zachowamy na dłużej. Z kolei w przypadku delikatnych, wyblakłych odcieni tej barwy trzeba pamiętać, że mogą one „postarzyć” wnętrze. Ale za to doskonale prezentować się będą w klimacie vintage.

wykańczanie ścienne

fot. wykańczanie ścienne

wykańczanie ścienne

fot. wykańczanie ścienne

wykańczanie ścienne

fot. wykańczanie ścienne

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)