Rozwiązania Viega do łazienek bez barier

łazienka

fot. łazienka

Współczesne łazienki powinny być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Dotyczy to nie tylko budynków użyteczności publicznej, szpitali, domów opieki, ale także hoteli i prywatnych domów wielopokoleniowych.

Inteligentne rozwiązania umożliwiają nieograniczone korzystanie z łazienki osobom starszym i poruszającym się na wózku. Firma Viega w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, które spełniają wszystkie wymagane normy, a jednocześnie gwarantują łatwy montaż i estetyczny wygląd.

Wygodny syfon podtynkowy
Osoba poruszająca się na wózku potrzebuje sporo miejsca, by móc swobodnie skorzystać z umywalki. Wysokość syfonu podtynkowego Viega można regulować w zakresie do 50 mm, dzięki czemu jest możliwość podjechania wózkiem do samej umywalki. Pod spodem nie ma przeszkadzającej poziomej rurki, dzięki czemu ilość wolnego miejsca jest znacznie większa. Wyjmowany syfon jest schowany za chromowaną lub białą płytką maskującą. Ponadto stelaż do umywalki Viega Eco Plus wyposażono w uniwersalny uchwyt do syfonu podtynkowego.

umywalka

fot. umywalka

Elastyczny montaż: stelaż Viega Eco Plus
Składane poręcze i uchwyty są nieodzownymi elementami wyposażenia w łazienkach bez barier. Stelaż do miski ustępowej Viega Eco Plus umożliwia ich instalację zgodnie z wymogami normy DIN 18040. Uchwyty i poręcze montuje się w lewej lub prawej strony stelaża, na drewnianych płytach z MDF, umieszczonych na dodatkowych stelażach Viega Eco Plus.

Odpływy liniowe na poziomie posadzki
Prysznice z odpływem umieszczonym na poziomie podłogi nie tylko doskonale wyglądają, ale ułatwiają także życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Odpływy liniowe Advantix można w szybki i precyzyjny sposób dopasować do wysokości posadzki. Dodatkowo dostarczony w zestawie, fabrycznie piaskowany kołnierz ułatwia zespolenie z uszczelnieniem warstwowym. Umieszczenie odpływu przy ścianie lub na wejściu do strefy prysznica pozwoli na zachowanie w łazience jednolitego spadku. Dzięki temu nie trzeba przycinać płytek pod kątem, a podłoga o prostym układzie kafli jest przyjemna w dotyku i minimalizuje ryzyko potknięcia. Ruszt Visign ER4 pozwala także na zastosowanie płytek antypoślizgowych.

Odwodnienie liniowe

fot. Odwodnienie liniowe

Elektryczna aktywacja procesu spłukiwania
Opcja elektrycznej aktywacji procesu spłukiwania przy pomocy płytek uruchamiających Visign for Public, Visign for Care i Visign for More sensitive znacznie ułatwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z łazienki. Przycisk uruchamiający może być zainstalowany w składanej poręczy i połączony ze sterownikiem przewodowo lub bezprzewodowo. Zastosowano w nich mechanikę wykorzystującą cięgna Bowdena. Dzięki takiemu rozwiązaniu elektronicznie uruchamiamy spłukiwanie małą lub dużą ilością wody. Po zainstalowaniu opcjonalnego adaptera, spłukiwanie może być aktywowane także przy pomocy fotokomórki, a pakiet oprogramowania umożliwia także na korzystanie z funkcji Hygiene+. Pozwala ona automatyczną aktywację spłukiwania co 24, 72 lub 168 godzin przy użyciu 3, 6 lub 9 litrów wody, co gwarantuje maksymalny poziom higieny.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)