Rudy lis przyjacielem dziecięcych wnętrz

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Lis to zwierzę, obok którego większość z nas nie przechodzi obojętnie. Myślimy o nim jako o czymś miękkim i przytulnym lub wręcz przeciwnie – sprytnym, przebiegłym i cwanym. My skłaniamy się ku tej pierwszej wersji i z wielką radością zapraszamy tego małego przyjaciela do świata dziecięcych wnętrz.

Zobacz również: Podłogi mocne jak dąb

Jak więc urządzić taki pokój z lisem? Jak przy każdym charakterystycznym motywie, ważne jest zachowanie dobrych proporcji. Zadbajmy zatem, by motyw był widoczny, ale uważajmy, aby nie przesadzić. Cały pokój ozdobiony tapetą w liski, na którą domownicy będą patrzeć przez długi czas, to stanowczo zbyt wiele.

Baza
Tegoroczna nowość w kolekcji holenderskiej marki Arte Espina – dywan Fox będzie stanowił świetną bazę. Jasne meble i jednolity kolor ścian sprawią, że będzie on prawdziwą ozdobą pokoju. Warto pomyśleć o zielonym lub błękitnym kolorze tapety lub farby, aby stworzyć wrażenie jak największej naturalności.

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

W zaczarowanym lesie

Postarajmy się stworzyć naszemu liskowi odpowiednie środowisko. Na ścianach możemy przykleić naklejki z motywami drzew i leśnych zwierzątek lub dobrać kilka dodatków z mieszkańcami puszczy: poduchy w sówki i jelonki albo wieszaczki z sarenką. Możemy także wybrać parę rudych, zielonych lub beżowych drobiazgów – np. gałki do mebli czy lampkę nocną z beżowym abażurem, które w połączeniu z pozostałymi elementami stworzą spójną całość.

Kilka lisich dodatków
Przyda się jeszcze kilka lisich dodatków. Miękka poducha, która może posłużyć także do siedzenia, walizeczki czy dekoracje ścienne (np. obrazki) z pewnością będą świetnym uzupełnieniem wnętrza.

Tak urządzony pokój dziecięcy z pewnością będzie przytulny i wyjątkowy, a w dodatku bardzo modny, bo to właśnie liski tą jednym z tegorocznych trendów!REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)