Rusza budowa kompleksu mieszkaniowego Aleksandria

osiedle

fot. osiedle

Z początkiem sierpnia br. ruszyła budowa kompleksu mieszkaniowego Aleksandria, którego deweloperem jest Mermaid Properties. Inwestycja będzie realizowana zaledwie 15 km od centrum Łodzi – w Aleksandrowie Łódzkim. Prace budowlane zaplanowane są na okres czternastu miesięcy. Generalnym wykonawcą projektu została spółka Opexim.

Aleksandria to cztery pięciokondygnacyjne, nowoczesne budynki wielorodzinne, powstające na powierzchni 13 tys. mkw. Docelowo w ofercie ma znaleźć się 256 mieszkań. Realizacja projektu będzie przebiegać etapowo: w pierwszej fazie powstanie budynek mieszczący 64 mieszkania, a w następnych etapach trzy kolejne budynki, w których znajdzie się 192 mieszkań.

Oferta dewelopera to lokale od jedno- do czteropokojowych o powierzchni od 27 do 86 mkw., posiadające tarasy ziemne, balkony oraz na parterze prywatne ogrody w cenie mieszkania, których wielkość sięga nawet 85 mkw.

salon

fot. salon

Jak podkreśla dyrektor łódzkiego biura sprzedaży i marketingu Anna Rajchert: „Oferta kompleksu mieszkaniowego Aleksandria skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi. Lokalizacja oraz niska cena względem wysokiej jakości to główne atuty naszego projektu. Jesteśmy pewni, że przyszli mieszkańcy docenią ciszę i spokój, kontakt z naturą oraz bliskość miasta, bo to zaledwie 15 km do centrum Łodzi”. W osiedlu wybudowany zostanie atrakcyjny plac zabaw, otoczony zielonymi skwerami i alejkami. System monitoringu zapewni mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Oprócz estetycznej, kolorowej i harmonizującej z otoczeniem elewacji, atutem obiektu będzie jego funkcjonalność, i co warto podkreślić – pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wokół osiedla powstanie także parking naziemny zapewniający miejsca postojowe dla 256 samochodów.

„Nie bez przyczyny wybraliśmy Aleksandrów. Na jego terenie znajdują się przedszkola, szkoły, zakłady opieki medycznej, posterunek policji i wiele innych placówek, istotnych dla mieszkańców. Osobom ceniącym aktywny tryb życia, gmina oferuje pływalnię, boiska, halę sportową, a także położony w pobliżu zalew Zgniłe Błoto. Ponadto w sąsiedztwie znajduje się jeden z najciekawszych obszarów przyrodniczych Polski Środkowej – rezerwat przyrody Torfowisko Rąbień, a także wiele atrakcyjnych zabytków”. – dodaje Anna Rajchert.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)