Schłodzony piknik

cooler

fot. cooler

Czasem przybywają do Polski niezwykle sympatyczne mody. Coraz popularniejsze staje się grillowanie, garden party i piknik wśród zieleni, z dala od zgiełku codzienności. Piknik ma w sobie coś z improwizowanej przygody, wyprawy w niedalekie przestrzenie, łączącej w sobie kontakt z naturą i raczenie smakołykami, czy dobrym, schłodzonym winem. Dotychczas piknik tożsamy był z mozolnym dźwiganiem wypełnionych furami wszelakiego dobra i zastawy wiklinowymi, potężnych rozmiarów koszami.

Ale – jako że przyszła restrykcyjna moda na odchudzanie i zdrowe żywienie, „odchudzono” i piknik. Ale to nie wyszło mu na złe, gdyż stał się subtelniejszy, bardziej designerski i, mówiąc prosto „cool”. „Cool” w dwojakim znaczeniu – bo jest i na topie i chłodny. Chłodny za sprawą pomysłowych propozycji duńskiej marki MENU i jej stałego współpracownika, wielokrotnie nagradzanego designera, Jakob’a Wagner’a. Trzy jego ciekawe idee zasługują na uwagę pasjonatów pikników.

Pierwsza z nich to doskonale obmyślona termiczna, chłodząca torba piknikowa (link) z tworzywa sztucznego i tkaniny. Wewnątrz znajduje się serce całego przedsięwzięcia – wyjmowany wkład z chłodzącym żelem, który przez długi czas utrzymuje temperaturę przechowywanych w torbie smakołyków. Stylowa torba posiada specjalną kieszeń w pokrywie, w którą wsuwa się dwa termiczne wkłady chłodzące. To dodatkowa bariera stawiająca opór największemu, letniemu upałowi.
Ta bardzo designerska torba jest prawdziwym dziełem Wagnera, gdyż jest wielofunkcyjna. Wkłady chłodzące można wyjąć, dzięki czemu zyskuje się poręczną torbę na zakupy, na plażę, czy na laptopa i konieczne do pracy akcesoria.

cooler

fot. cooler

Dla tych, którzy nie chcą nosić ze sobą dużej torby piknikowej, a lubią chłodne przekąski, Wagner stworzył małe, termiczne lunch box’y. Te niewielkich rozmiarów torby pomieszczą kanapki, butelkę wody, soku, owoce lub inne pyszności na drugie śniadanie, lunch, czy mini-piknik.
Jakob Wagner, jako miłośnik pikników i wina, zaproponował też linię pomysłowych coolerów i bukłaków na wino, czy wodę lub soki. Stworzone z syntetycznych, wzmacnianych gumą lub silikonem tkanin, pozwalają chłodzić ulubione trunki, czy napoje. A nade wszystko – zabierać je ze sobą i długo cieszyć się ich wyrazistym smakiem i świeżością.
Piknikowe coolery (link) przeznaczone są nade wszystko do chłodzenia jednej butelki wina, którą zapina się w termicznym pokrowcu. Uchwyt coolera ułatwia przenoszenie bezpiecznej w środku butelki.

Inną rolę pełnią ciekawe bukłaki, które wzorowane są na starożytnych, skórzanych worach na wodę. Tu bukłak wyposażony jest w wewnętrzny, termiczny wkład. Torba bukłaka posiada zmyślny kranik, który pozwala serwować wino, wodę, czy soki.
Skandynawska marka MENU dba o wygodę i komfort miłośników natury, którzy lubią podjadać pyszności i raczyć się winem, czy ulubionymi napojami na łonie przyjaznej zieleni.

Piknikujący z upodobaniem sklep
www.smakprostoty.pl (link) sięga w lodowate przestrzenie torby MENU i wyciąga chrupiące świeżością owoce, pyszne kanapki, które popija schłodzonym w termicznym bukłaku sokiem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)