Ściana ozdobna w salonie, a może ażurowe ścianki działowe w sypialni? To wszystko możesz wykonać z płyt gipsowych!

Ażurowe ścianki działowe

Płyty gipsowe dekoracyjne dają naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Ten materiał można z łatwością ciąć, a nawet wyginać, dzięki czemu na sufitach lub ścianach mogą powstać wymyślne konstrukcje o charakterze użytkowym i ozdobnym. Pospolita ścianka działowa to zdecydowanie niejedyny element aranżacji, który można wykonać w tej technologii. Montaż płyt gipsowych nie jest skomplikowany, więc wystarczy odrobina umiejętności i wyobraźni, by na ścianie zamiast tradycyjnego regału na książki w pokoju dziecięcym powstała fantazyjna gipsowa konstrukcja, a w miejsce tradycyjnego regału na bibeloty ściana ozdobna w salonie.

Modułowe ozdoby z gipsu

W sprzedaży dostępne są także gotowe moduły gipsowe i sztukateria gipsowa. Do połączenia poszczególnych elementów wystarczy zwykły klej do płyt gipsowych. Z modułów możemy zbudować choćby ażurowe ścianki działowe oraz półki ścienne w formie niepowtarzalnych trójwymiarowych konstrukcji.

Warto wiedzieć, że ich tworzenie w przypadku korzystania z gotowych modułów nie wymaga szczególnej wiedzy ani umiejętności, każdy więc może wcielić się w rolę dekoratora wnętrz i stworzyć coś wyjątkowego według własnego pomysłu. Ażurowe ścianki działowe z płyt g-k z sukcesem zastępują pełne przegrody we wnętrzach otwartych.

Ażurowe ścianki działowe – wyjątkowo subtelny podział przestrzeni

Nowoczesne ażurowe ścianki działowe z płyt g-k z sukcesem zastępują pełne przegrody we wnętrzach otwartych i coraz częściej wykorzystywane są do wizualnego uporządkowania przestrzeni. Pozorny podział wnętrza dekoracyjną konstrukcją nie zaburza koncepcji open space, ale może na przykład wskazywać na zmianę funkcji użytkowej danej części pomieszczenia.

Płyty gipsowe dekoracyjne

fot. Płyty gipsowe dekoracyjne

Kuchnia otwarta na salon ma rzecz jasna wiele zalet, ale jej aranżacja i dopasowywanie wszystkich elementów bywa niekiedy uciążliwe. Ażurowe ścianki działowe pozwolą nam na pozorne oddzielenie pomieszczeń i uzyskanie w tym zakresie nieco większej swobody bez efektu optycznego pomniejszenia całości.

Drzewko z gipsu? Czemu nie! Płyty gipsowe dekoracyjne i ich wykorzystanie

Płyty gipsowe dekoracyjne stwarzają naprawdę duże pole do popisu zarówno profesjonalnym, jak i domorosłym dekoratorom wnętrz. Drzewko czy regał z płyt g-k stały się bardzo popularnym tematem w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, szczególnie często pojawiającym się w pokojach dziecięcych. Wówczas można pokusić się o nadanie im fantazyjnego kształtu i pomalowanie na żywy kolor. Gipsowa meblościanka będzie także prawdziwą dekoracją po zmroku, jeśli zostanie odpowiednio oświetlona. Dla lepszego efektu estetycznego okablowanie warto poprowadzić przez wnętrze konstrukcji podczas budowy, a włącznik umieścić w niewidocznym miejscu.

Sending
Ocena artykułu
4 (2 głosów)