Ścianki działowe z bloczków z betonu komórkowego

bloczki

fot. bloczki

Ściany działowe wzniesione z bloczków z betonu komórkowego Termalica to korzystne rozwiązanie dla wielu rodzajów budynków. W porównaniu do ścianek stawianych z innych materiałów budowlanych, ścianki z betonu komórkowego zdecydowanie ograniczają obciążenie stropów. Zalet działówek wykonanych z białych bloczków jest jednak znacznie więcej.

Oferta firmy Bruk-Bet® – producenta wyrobów z betonu komórkowego Termalica – obejmuje szereg produktów do wznoszenia różnego rodzaju ścian. Do ścianek działowych polecane są bloczki odmiany 500, 600 i 650 o najpopularniejszej szerokości 12 cm.

Dom bloczkami podzielony
Jarosław Kwaśniak, Product Manager TERMALICA wyjaśnia: – Ściany działowe są przegrodami budowlanymi, oddzielającymi poszczególne pomieszczenia na powierzchni mieszkania lub kondygnacji budynku. Ponieważ w przypadku ścian działowych parametry dotyczące izolacyjności termicznej nie są istotne, można wykonywać je z odmian betonu komórkowego o wyższej klasie gęstości – 500, 600 lub 650 kg/m3. Wyższa klasa gęstości zapewnia przegrodom lepszą izolacyjność akustyczną oraz odpowiednią wytrzymałość do montażu elementów wiszących na ścianach.

Największą zaletą ścian działowych wykonanych z betonu komórkowego Termalica jest ich lekkość – niewiele ważące elementy nie powodują nadmiernego obciążenia i ugięcia stropów. Dzięki temu ściany działowe z betonu komórkowego mogą znaleźć zastosowanie zarówno w nowych, jak i stojących już budynkach – starsze konstrukcje wymagają bowiem szczególnej ostrożności w zakresie obciążeń.

Działówki na szybko
Budowa ścian działowych z bloczków betonu komórkowego Termalica przebiega wyjątkowo szybko i sprawnie. W ofercie producenta dostępne są zarówno bloczki gładkie, jak i profilowane na pióro-wpust, których montaż odbywać może się przy użyciu zaprawy tradycyjnej lub cienkowarstwowej. Gotowa ściana to jednak nie tylko mury, ale i ich wykończenie. Jarosław Kwaśniak podkreśla: – Na ścianach działowych z betonu komórkowego można wykonywać cienkowarstwowe tynki oraz gładzie. Równa i gładka powierzchnia ścian murowanych na zaprawie cienkowarstwowej umożliwia klejenie płytek i okładzin bez konieczności wcześniejszego wyrównywania i tynkowania podłoża.

Niewątpliwą zaletą użycia betonu komórkowego do wykonywania ścianek działowych jest możliwość szybkiej i sprawnej ich obróbki za pomocą podstawowych narzędzi. Sprawdzi się to szczególnie przy pojawiającej się w trakcie stawiania ścianek działowych konieczności przycinania elementów budowlanych. Łatwość przycinania bloczków do wymaganego rozmiaru i kształtu oznacza również znacznie mniejsze straty materiałowe, a ostatecznie również mniejszą ilość odpadów.

Obok standardowych wymiarów bloczków do wznoszenia ścian działowych, których wysokość wynosi 249 mm a długość 599 mm, w ofercie producenta znajdują się również bloczki o podwójnej wysokości. Wysokie na 499 mm elementy zdecydowanie usprawniają i przyspieszają prace – do wymurowania 1m2 ściany z tzw. podwójnych bloczków Termalica potrzeba zaledwie 3,33 sztuki materiału tego rodzaju.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)