Sekcyjne bramy garażowe

brama garażowa

fot. brama garażowa

Bramom garażowym stawia się coraz większe wymagania – muszą być funkcjonalne, estetyczne, bezpieczne i przy tym nie zajmować cennej przestrzeni w garażu.

Zobacz również: Ogrodowa galanteria

Te kryteria spełniają bramy sekcyjne boczne firmy Normstahl, w których nowoczesność zastosowanych rozwiązań, w powiązaniu z bogactwem dostępnych wzorów i kolorów na nowo definiuje możliwości użytkowe bramy garażowej.

W jaki sposób możemy uzyskać swobodny dostęp do garażu bez konieczności całkowitego otwierania bramy, bez dodatkowych drzwi, lekko i spokojnie? Wybierając bramę garażową sekcyjną boczną Normstahl, która ochroni przed hałasem oraz zapewni nam i naszym najbliższym bezpieczeństwo. To rozwiązanie zachwyci nas nie tylko walorami funkcjonalnego użytkowania ale również dostarczy nam wrażeń estetycznych i jako element dekoracyjny nada niepowtarzalnego charakteru naszej posesji. W przypadku bram sekcyjnych bocznych firmy Normstahl nie ma rzeczy niemożliwych…

Zobacz również: Przenośne paleniska

Bramy sekcyjne boczne Normstahl – zaawansowana technika na wymiar
Bramy sekcyjne boczne Normstahl doskonale łączą w sobie zalety bram uchylnych, ponieważ nie zabierają powierzchni podsufitowych i bram sekcyjnych górnych, gdyż nie wysuwają się do przodu. Aby dostać się do wnętrza garażu, wprowadzić rower czy sprzęt ogrodniczy wystarczy uchylić jedynie fragment bramy Normstahl, bez zbędnego otwierania całości. Pozwalają na to prowadnice i specjalny system rolek prowadzących. Takie rozwiązanie zapewnia znaczną oszczędność przestrzeni zarówno przed jak i za bramą.
Bramy sekcyjne boczne Normstahl możemy montować w otworach o różnych, także nietypowych kształtach. Indywidualny rozmiar każdej z bram cechuje wysoka dokładność – co do 1 mm – w szerokim zakresie wymiarów – do 12 m szerokości i 3, 5 m wysokości.
Pionowe segmenty bram sekcyjnych bocznych podczas otwierania przesuwane są na jedną lub dwie ściany garażu. Gładka powierzchnia segmentów jest łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymaga malowania. Równomierny podział bramy pozwala na optymalny tor prowadzenia panelu, wspomagając tym samym perfekcyjną optykę bramy. W trosce o środowisko naturalne, przestrzeń paneli Normstahl została wypełniona bezfreonową pianką poliuretanową, która zapewnia doskonałą izolację przed hałasem

Bogactwo wzorów i kolorów

bama garażowa

fot. bama garażowa

Przeczytaj również: Duże, przeszklone drzwi na taras

W ofercie firmy Normstahl znajdziemy aż pięć rodzajów bram sekcyjnych bocznych o różnych formach przetłoczeń: TOPLINE-ISO, TOPTREND-ISO, TOPFLAIR–ISO, TOPSTYLE-ISO i TOPCLASSIC-ISO.
Model bramy sekcyjnej bocznej TOPLINE-ISO to połączenie nowoczesności, dynamiki i piękna. Wyrazistego wyglądu, perfekcyjnie komponującego się z zabudową, nadają mu pionowe, zaokrąglone i podwójne przetłoczenia. Wrażenie ogólnej harmonii zapewniają praktycznie niewidoczne połączenia między segmentami.
Model TOPTREND-ISO marki Normstahl powstał w oparciu o inspirację najnowszymi trendami designerskimi. Ze sprawą podwójnych przetłoczeń pośrodku panelu, niczym kameleon upodabnia się do każdego stylu architektonicznego. To model szczególnie chętnie wybierany przez posiadaczy domów jednorodzinnych, willi oraz szeregowców.
Z kolei model bramy sekcyjnej bocznej TOPFLAIR–ISO uwydatnia indywidualny charakter budynku. Przetłoczenia brzegowe, w tym rodzaju bram Normstahl, nadają się zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa, oraz pasują do każdego kształtu wjazdu do garażu.
Obszerna i gładka powierzchnia paneli stanowi o nietuzinkowym stylu i elegancji, które to bez wątpienia wyróżniają kolejny model bram sekcyjnych bocznych Normstahl – TOPSTYLE-ISO. Jest to propozycja dla zwolenników ponadczasowej, minimalistycznej formy, doskonale komponującej się z elewacją budynków o zdecydowanej linii.
Powiew klasyki, choć w niekonwencjonalnym wydaniu, odnajdziemy w ostatnim z modeli bram bocznych – modelu TOPCLASSIC-ISO. Struktura kasetonowa nadaje tym bramom niepowtarzalnego wyglądu, a bogactwo wariantów pozwala na zaprojektowanie rozwiązania doskonale współgrającego z każdym elementem elewacji.
Każdy model bramy sekcyjnej bocznej dostępny jest w szerokiej palecie barw, na którą składa się 15 trwałych, podwójnie lakierowanych piecowo i odpornych na słońce kolorów standardowych oraz 3 okleiny drewnopodobne najwyższej jakości, dostępne bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Diabeł tkwi w szczególe

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Normstahl oferuje również aluminiowe konstrukcje ramowe bram sekcyjnych bocznych z przeznaczeniem do dalszego, indywidualnego wykończenia. W szerokim wachlarzu możliwości możemy wybrać panele z blachy stalowej, miedzi, aluminium, kasetonów czy drewna.
Bogactwa dostępnych rozwiązań, od klasycznych wariantów poprzez geometryczne wzory aż po nietypowe motywy, dostarczają także płyty wielowarstwowe „Longlife”, stosowane w aluminiowych konstrukcjach. Dzięki tej różnorodności możemy zaprojektować niepowtarzalną bramę według własnego gustu i upodobań. Nieograniczone możliwości dają nam również nakładki „Longlife”, aluminiowe, 3-milimetrowe aplikacje upiększające bramy Normstahl, dostępne w wersji stylizowanej na stal szlachetną, mosiądz lub z nieprzezroczystego szkła w kolorze zielonym lub niebieskim.

Praktycznym akcentem w bramach bocznych Normstahl mogą być przeszklenia. Ekskluzywne okna o różnych kształtach i wypełnieniach rozświetlą garaż i uczynią go bardziej przestronnym.
Mnogość dostępnych modeli w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną oraz bogactwem dostępnych rozwiązań, pozwoli nam wybrać wzór idealnie dopasowany do garażu, charakteru i stylu budynku oraz otoczenia.

Bramy sekcyjne boczne Normstahl – gwarancja bezpieczeństwa w każdym calu

brama garażowa

fot. brama garażowa

Jednym z zadań bramy jest ochrona samochodu i innych przechowywanych w garażu sprzętów przed kradzieżą. W przypadku bram sekcyjnych bocznych Normstahl ochronę antywyważeniową stanowi podwójne – dolne i górne ryglowanie. Osłonięte zawiasy i wsporniki rolek oraz kształt i układ paneli, zapewniają bezpieczne otwieranie i zamykanie bramy, także przez najmłodszych użytkowników. Między segmentami bram a profilami nie ma miejsca na niebezpieczne szpary. Szczelność bramy na całym obwodzie jest zapewniona dzięki zastosowaniu z trzech stron uszczelek szczotkowych i po stronie przylegania uszczelki gumowej. Prowadnice montowane są odpowiednio nisko i nie stanowią przeszkody dla kół samochodu, a ewentualne zanieczyszczenia nie utrudniają przesuwania bramy.

Wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania bramy sekcyjnej bocznej Normstahl zapewniają również ergonomiczne, metalowe klamki o nowoczesnym designie. Te w kolorze srebrnym lub czarnym dostarczane są w standardzie, natomiast za dopłatą możemy wybrać klamkę w kolorze złotym lub stali szlachetnej. Z ergonomicznymi klamkami Normstahl obsługa bramy jest dziecinnie prosta – klamkę pociąga się w kierunku otwierania.
Osoby szczególnie ceniące wygodę mogą zdecydować się dodatkowo na radiowy napęd Ultra, Ultra Excellent lub Ultra Excellent Quick, który zapewnia dodatkowy komfort użytkowania bram sekcyjnych bocznych Normstahl.

Wysoką jakość części i wykonania, zgodną z normą CEN i sprawdzoną przez TÜV, potwierdza dziesięcioletni okres gwarancyjny bram sekcyjnych bocznych Normstahl. Tak długi czas pozwala na użytkowanie bramy bez obaw, że nie sprosta naszym oczekiwaniom. To powoduje, że słowo „bezpieczeństwo”, w przypadku rozwiązań oferowanych przez Normstahl, odnosi się nie tylko do wysokich parametrów technicznych ale również do zasobów naszego portfela.
Normstahl – otwórz bramę nowych możliwości!

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)