Sero-fanatyzm – czyli o zestawach noży do sera

noże

fot. noże

Sero-fanatyzm ma w sobie wiele magii. Przede wszystkim – jest niekończącą się smakową podróżą w krainę o wielkiej różnorodności przybierającej z reguły żółtą barwę. Sero-fanatyzm łączy się z pełną maestrii sztuką serwowania serowych półmisków, pełnego namaszczenia krojenia serów. Kto kocha ser, ten wie, że obcowanie z tym znanym człowiekowi już od ponad 5 tysięcy lat genialnym „wynalazkiem” nigdy się nie nudzi.

Uwielbienie do sera wspierają też światowi producenci, tworząc znakomicie eleganckie zestawy noży służących specjalnie do kawałkowania aromatycznej przyjemności. Jednymi z tych, którzy mogą pochwalić się wyjątkowo estetycznymi zestawami noży do sera są Włosi – znana ze swoich designerskich pomysłów marka Legnoart.

noże do sera

Przeczytaj również: Łazienka idealna

fot. noże do sera

Trzy zestawy elegancko pakowanych noży, Lattevivo, dedykowane są wielbicielom sera i sero-fanatykom. Zestawy różni okładzina trzonka – polerowane, eleganckie drewno pakka (zestaw noży do sera ze stali i drewna pakka (link)) oraz stal łączona z tworzywem .

Trzeci z zestawów Lattevivo posiada stalowe rękojeści (zestaw noży do sera ze stali (link)) – jest optycznie lżejszy niż dwa pozostałe, niemniej – bardzo elegancki.
Trzy specyficznie formowane noże kryją się w eleganckim prezentowym pudełku ze zdobionej wyrazistym szwem ekoskóry – białej lub czarnej, w zależności od serii (zestaw noży do sera ze stali i ekoskóry (link)).

Pierwszy z noży ma krótkie, szerokie ostrze, które służy do krojenia i rozsmarowywania (w razie potrzeby) serów kremowych. Warto dodać, iż tego typu sery najłatwiej kroi się suchym, rozgrzanym ostrzem.

noże do sera

fot. noże do sera

Drugi nóż przypomina niewielki tasak. Nim z łatwością można pokroić twarde i półtwarde sery. Otwór w ostrzu sprawia, że kawałki sera nie przylegają do noża. I trzeci nóż – o najbardziej specyficznej formie – ma specyficzne otwory i rozwidlenie na końcu. Ten nóż pomoże kroić, przede wszystkim, sery pleśniowe. Dwa szpice na jego końcu służą podawaniu sera.
Wszystkie noże z kolekcji Lattevivo zostały wykute z doskonałej gatunkowo stali japońskiej o symbolu 420. Są ostre, twarde i przez lata będą służyć sero-miłośnikowi.

Kiedy postawi się na stole serowy półmisek, dekorowany owocami, czy orzechami, kiedy zaserwuje się do sera odpowiednio dobrane wino, warto położyć obok noże zestawu Lattevivo włoskiej marki Legnoart. Są na tyle wyraziste w formie, że będą stanowić prawdziwą ozdobę stołu.
Należy też podkreślić, że któryś z niezwykle eleganckich zestawów do sera – Lattevivo – może stać się bardzo gustownym prezentem dla kochających ser lub tych, którzy dopiero zaczynają się w nim zakochiwać.

Rozkochany w serach i zestawach dla sero-fanatyków – nożach Lattevivo – sklep www.smakprostoty.pl (link) nie ustaje w zachwytach nad człowiecza pomysłowością, która powołała do istnienia parę idealną – ser i jego nóż.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)