Silikonowe farby elewacyjne

dom piętrowy

fot. dom piętrowy

Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG zapewniają wyjątkową twardość powłoki. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii nanosieci kwarcowych o trójwymiarowej strukturze NQG (Nano-Quarz-Gitter). Farby nadadzą elewacji elegancki wygląd, jednocześnie sprawiając, że będzie ona trwała i odporna na zabrudzenia oraz czynniki organiczne.

Nanocząsteczki w służbie wytrzymałości
Nowoczesne farby ze specjalną formułą: cząsteczkami kwarcu, które wzmacniają, opartą na żywicach silikonowych, kombinację spoiwa farby. Trójwymiarowa struktura nanosieci kwarcowych (NQG – Nano-Quarz Gitter) zapewnia wyjątkową twardość powłoki. Dodatkowo chroni ona podłoże przed wilgocią i zanieczyszczeniami, czyniąc farby ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG niepodatnymi na zabrudzenia i ograniczając rozwój mikroorganizmów na powierzchni. Zaawansowana technologia NQG zapewnia również większą czystość i dłuższą żywotność barw.

Nową generację farb opracowanych w oparciu o technologię NQG wyróżnia bardzo dobra przyczepność do tynków mineralnych, akrylowych, silikonowych i silikatowych oraz farb. ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG posiadają także lepsze niż inne farby właściwości przeciwpożarowe, ponieważ podczas palenia nie ściekają kroplami. Wszystkie te zalety sprawiają, że dostępne od niedawna na rynku farby nowej generacji firmy Caparol to unikalne, najnowocześniejsze rozwiązania do wykańczania elewacji.

Kompleksowa ochrona
Farba silikonowa ThermoSan NQG, to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie produkty najwyższej jakości, a także przez lata pragną cieszyć się nieskazitelną fasadą domu. Jest ona bowiem odporna na zabrudzenia, wypełnia drobne rysy na powierzchni tynku, a także zapewnia optymalną ochronę elewacji przed zawilgoceniem. Chroni również przed rozwojem mikroorganizmów, takich jak grzyby, mchy, porosty i algi. Nie musimy zatem martwić się widmem nieestetycznych zacieków czy plam na zewnętrznych ścianach naszego domu. Dodatkowo, jako że farba ThermoSan NQG charakteryzuje się wysoką odpornością na opady atmosferyczne oraz dużą przepuszczalnością pary wodnej i dwutlenku węgla, zalecana jest do stosowania w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO) na wszystkich rodzajach tynków: cementowo-wapiennych, akrylowych, silikonowych i silikatowych. Standardowo występuje w kolorze białym, jednak można barwić ją przy użyciu barwników w odcieniach palety kolorystycznej AmphiSilan lub też zdecydować się na barwienie maszynowe w systemie Color Express.

Więcej niż farba…

farba silikonowa

fot. farba silikonowa

AmphiSilan NQG, druga z nowości, powstała w oparciu o technologię NQG, łączy w sobie najlepsze cechy farb dyspersyjnych i klasycznych farb krzemianowych. Silikonowa, kapilarnie hydrofobowa farba AmphiSilan NQG posiada mineralną strukturę podstawową, jest mikroporowata, nie tworząc błony. Jest również doskonale przepuszczalna dla pary wodnej i dwutlenku węgla. Warto pokreślić, że farbę elewacyjną AmphiSilan NQG cechują niskie naprężenia wewnętrzne, nie wykazuje ona również właściwości termoplastycznych, zatem zyskujemy gwarancję, że powłoka będzie wyjątkowo trwała. Dodatkowo zawiera zaawansowane pigmenty fotokatalityczne, które spowalniają naturalny proces brudzenia się powłok, a także jest odporna na agresywne zanieczyszczenia zawarte w atmosferze. Decydując się na wykończenie elewacji farbą AmphiSilan NQG będziemy mieli pewność, że jej trwałości i wyglądowi nie zaszkodzą żadne warunki atmosferyczne.

Zwolenników eleganckich rozwiązań z pewnością zainteresuje fakt, że AmphiSilan NQG posiada niespotykanie dużą siłę krycia oraz tworzy szlachetną, matową powierzchnię o charakterze podobnym do farb mineralnych. Z tego też względu farba predestynowana jest nie tylko do wykańczania elewacji budynków współczesnych, ale także do renowacji fasad w obiektach zabytkowych. Warto również podkreślić, że farba AmphiSilan NQG jest bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu można samodzielnie nałożyć ją na elewację.

Elegancka, zadbana fasada jest wizytówką każdego domu. By elewacja budynku przez bardzo wiele lat cieszyła nasze oczy, z pomocą przychodzą farby silikonowe nowej generacji AmphiSilan NQG i ThermoSan NQG, które zabezpieczają przed działaniem czynników atmosferycznych oraz wilgoci, a w skutek tego także przed grzybami i mikroorganizmami.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)