Skandynawska biel popularna w Polsce

Od kilku lat w Polsce obserwujemy dużą popularność stylu skandynawskiego. Sukces tego trendu tkwi w urzekającej prostocie rozwiązań oraz, co też może niektórych dziwić, odważnemu podejściu do wyboru dodatków. W nowościach showroomu DADO DESIGN znajdują się propozycje, które podkreślają minimalizm i elegancję pomieszczeń w tym charakterze.

salony

fot. salony

Wysmakowana prostota
Zimno i zachowawczość stereotypowo kojarzące się ze Skandynawią nie przekładają się na wnętrze w stylu skandynawskim. Ten design to przede wszystkim prostota, pozbawiona jednak purytańskich okowów. Meble do pomieszczeń można wybierać wieloetapowo. Pozorny brak sztywnych reguł i rezygnacja z kompletów ma za zadanie tworzyć minimalistyczną i zgraną całość.

Biel i czerwień
Styl skandynawski cechują jasne kolory, a więc będą to przede wszystkim biel i delikatna szarość. Aranżując takie wnętrze, warto postawić na akcenty w zdecydowanych barwach.

Przeczytaj również: Nowoczesne i inteligentne zmywarki

Dlatego z powodzeniem obok siebie w pokoju może stać minimalistyczna lampa S7 MINI projektu Nicolara Pichelina i krwiście czerwony hoker Marca Sadlera. Dopuszczalna jest ornamentyka floralna, oraz łączenie tradycji z nowoczesnością. Całość powinna dać efekt w postaci przestrzennego, jasnego i eleganckiego wnętrza.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)