Skóra w pełnym blasku

okładzina

fot. okładzina

Podłogi i ściany wykończone błyszczącą naturalną skórą to pomysł marki Alphenberg, który ma szansę stać się tegorocznym hitem w aranżacji wnętrz ekskluzywnych apartamentów, domów i loftów.

Projektowanie wnętrz nowoczesnych domów i apartamentów jest dla architektów nieustannym poszukiwaniem nowych, oryginalnych materiałów i pomysłów dekoracyjnych. Wszystko po to, by uchronić projekty od sztampowych rozwiązań, które stanowić będą jedynie kalkę wcześniejszych prac. W modernistycznych aranżacjach dobrze sprawdza się takie materiały wykończeniowe, jak kamień, beton, żywica epoksydowa czy stal. Ich potencjał dekoracyjny jest od lat znany, ale nie zawsze są one w stanie sprostać oczekiwaniom i wizjom artystycznym architektów wnętrz. Wśród nowych materiałów wykończeniowych na szczególną uwagę zasługuje naturalna skóra. Odpowiednio przygotowana może stanowić nietuzinkowe wykończenie ścian, podłóg, barów czy mebli. Zdaniem designerów holenderskiej marki Alphenberg tegorocznym przebojem w rękach architektów będą naturalne okładziny skórzane z linii Pampas, charakteryzujące się efektownym błyszczącym wykończeniem.

okładzina

Przeczytaj: Wyjątkowy parkiet

fot. okładzina

Za sprawą kolekcji Pampas designerzy z Alphenberga przekonują, że naturalna skóra nie jest materiałem zarezerwowanym dla eleganckiej galanterii męskiej i damskiej. Projekty zrealizowane z wykorzystaniem okładzin Pampas pokazują, że wprost wymarzonym miejscem dla naturalnej skóry są designerskie rezydencje czy lofty.

Kolekcja okładzin Pampas przygotowana została z myślą o nowoczesnych, przestronnych wnętrzach o wysublimowanym charakterze. Połyskujące skóry na podłodze lub ścianach, z jednej strony polubią się z betonem, wylewką z żywicy epoksydowej lub marmurem, z drugiej zaś umiejętnie przełamują surowy charakter wnętrza. Alphenbergowi udało się zachować naturalny rysunek skóry przy pełnym poszanowaniu dla jej charakteru. Okładziny skórzane z linii Pampas zabezpieczone są specjalistycznymi woskami, które poza ochroną nadają okładzinie bardzo efektowne błyszczące wykończenie. Kolekcja Pampas liczy 7 podstawowych odcieni kolorystycznych: czerń z nutą grafitu Pitch Black, wiśniowy brąz Moro, kawę z mlekiem Straw, pulsujący brąz Tan, nasyconą czerwień Oxblood, delikatną szarość Dolphin oraz intrygujący Cognac.
Okładziny ze skóry naturalnej są trwałym rozwiązaniem rekomendowanym zarówno do wnętrz prywatnych, jak i publicznych. Wierzchnia warstwa wosku przeciwdziała pojawianiu się na powierzchni zarysowań. Skóry z tej kolekcji cechują się wysoką odpornością na mokre plamy z wody i innych płynów. Dzięki ochronnej warstwie z wosku utrudnione jest wnikanie płynów w strukturę skóry i ewentualne odkształcenie się okładziny.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)