Słoneczny czas ogrodu

zegar słoneczny

fot. zegar słoneczny

Znany od tysiącleci, rozpropagowany przez średniowiecze, do dziś budzący zainteresowanie zegar słoneczny przywdziewa współcześnie coraz bardziej wyszukane formy. Ten zegar nie nęka i nie pospiesza, ale pozwala na zwolnienie tempa, delektowanie kontaktem z naturą, odkrywanie w sobie cierpliwości prawdziwego stoika.

W odróżnieniu od współczesnych chronometrów wskazujących nawet tysięczne części sekundy, dzielących ludzkie istnienie na z góry ustalone interwały], zegar słoneczny jest instrumentem badań nad problemem: jak spowolnić rzeczywistość.

Ustawiony w ogrodzie zegar słoneczny Solea, niemieckiej marki Blomus, będzie intrygującą i wielce symboliczną ozdobą. Dzięki stalowemu, 65 centymetrowej wysokości wytwornemu zegarowi czas ogrodu będzie posuwał się powolnym, majestatycznym krokiem, sprzeciwiając się regułom miast i narzucanego przez nie tempa. Kiedy usiąść w ogrodzie i obserwować powolnie sunący cień wskazówki zegara słonecznego, można przenieść się w wyobraźni w przestrzenie zupełnie idylliczne.

Zobacz również: Hamaki ogrodowe

Zegar Solea firmy Blomus (link), pomoże nauczyć się odprężenia, dystansu, spokoju i traktowania czasu jako tego, dzięki któremu i w którym przeżywa się niepowtarzalne chwile. Zegar Solea podpowie, choć nie co do setnej sekundy, czy już warto zabrać się za gotowanie pysznego obiadu, czy nadszedł czas na aromatyczną kawę z rogalikiem i dżemem, czy może nadeszła chwila najmilsza – drzemki w ukołysanym szumem liści hamaku.
Soleę można postawić na zaprojektowanym specjalnie dla niego przez firmę Blomus postumencie. Wtedy zegar przypomina wytworną kolumnę gnomonu. Warto wyeksponować tę niezwykłą, ogrodową dekorację z eleganckiej stali.
Wskazówka zegara słonecznego Solea umieszczona jest równolegle do osi Ziemi, dzięki czemu można z dużą dokładnością określić czas na ukształtowanej w formę stalowego pasa podziałce. Długa wskazówka wymierzona jest wprost w Gwiazdę Polarną, której wyraziste piękno można podziwiać, gdy zgaśnie już zegar słoneczny.

Zegar Blomusa – Solea – przypomina formą starodawne wklęsłe zegary słoneczne. Jest odzwierciedleniem ćwiartki kuli ziemskiej.
Tak wytworna, przemyślana konstrukcja pozwoli z odpowiednim namaszczeniem odmierzać najważniejsze chwile codzienności. Zegar słoneczny, o wiele mówiącej nazwie Solea może być prezentem dla tych, którzy już potrafią smakować czas i dla tych, których trzeba tego dopiero nauczyć.

Odmierzający czas natury sklep www.smakprostoty.pl hedonistycznie syci się chwilą wskazywaną przez stalowy zegar Solea marki Blomus.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)