Soczysta zieleń w mieszkaniu

Soczysta zieleń w mieszkaniu

fot. Soczysta zieleń w mieszkaniu

Jeżeli chcesz poczuć, jak pachnie lato, warto wpuścić do swojego mieszkania trochę zieleni. Zielony kolor uspokaja i wycisza, a także wprowadza pozytywną energię i harmonię. Dzięki takiemu oddziaływaniu idealnie nadaje się do sypialni i łazienki.

Przeczytaj również: Jak pomalować pokój

Zielona sypialnia
Intensywna zieleń, biel i drewniane meble. Pobudka w otoczeniu takich barw pozytywnie nastroi na resztę dnia. Zieleń relaksuje, neutralna biel uspokaja, a drewniane meble wprawiają w sentymentalny nastrój. Jeżeli nie chcemy przemalowywać na zielono całego pokoju, możemy zmienić kolor tylko jednej ściany lub postawić na zielone dodatki. W tym wypadku doskonale spiszą się zasłony, pościel oraz różnego rodzaju drobne dodatki. Na ścianie można zawiesić zielony zegar, a na podłodze położyć biały, puszysty dywan. Urządzając sypialnię w odcieniach zieleni, należy pamiętać o tym, że przy słabym oświetleniu ciemne zielenie mogą wyglądać ponuro. Warto więc włożyć trochę wysiłku w to, aby dokładnie rozplanować sztuczne oświetlenie, tak by zieleń ta wygląda dobrze zarówno w świetle dziennym, jak i po zmroku. W małych pomieszczeniach lepiej postawić na pastele, ponieważ rozświetlą wnętrze i dadzą wrażenie przestronności. Pastelowe odcienie zieleni będą pięknie wyglądać w połączeniu z bielą, rozmytą żółcią czy wrzosem.

Zielona łazienka

Soczysta zieleń w mieszkaniu

fot. Soczysta zieleń w mieszkaniu

O ile w sypialni lepiej pozostać przy stonowanych barwach, które po całym dniu uspokoją nasze nerwy, o tyle w łazience można postawić na intensywną zieleń i odważne połączenia kolorystyczne, które dodadzą nam energii na cały dzień. Glazura i terakota utrzymana w soczystej zieleni świetnie sprawdza się w dużych, przestronnych łazienkach. W mniejszych pomieszczeniach lepiej postawić dodatki – designerską mydelniczkę, oryginalny dozownik do mydła, zielony dywan czy miękki szlafrok, którym będzie można się otulić po wyjściu z wanny. Zieleń doskonale prezentuje się w towarzystwie fioletu, żółci czy pomarańczy.

Zieleń można także wprowadzić do salonu, kuchni i innych pomieszczeń. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Możemy przemalować ściany lub postawić na dodatki – poduszki, koce, intensywnie zielony czajnik, toster, sztućce lub podstawki. W zależności od odcienia, na który się zdecydujemy, możemy łączyć go z intensywnymi barwami, bądź przełamywać stonowaną bielą czy beżami.
Więcej informacji na www.calvado.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)