Sposób na oświetlony ogród

nawierzchnia

fot. nawierzchnia

Oświetlenie zewnętrzne spełnia nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także użytkowe. Projektując oprawę świetlną terenu wokół domu warto wybrać lampy, które prócz pięknego, estetycznego wyglądu, będą spełniały jak najwięcej praktycznych zadań. Taką rolę odegrają na naszej posesji lampy Lhotse i Mon marki Nowodvorski Lighting.

Odpowiednio zaplanowane oświetlenie wokół naszego domu nie może zakłócać naturalnej aranżacji ogrodu, a wręcz powinno wydobyć walory estetyczne otoczenia. Dzięki umiejętnie dobranemu rodzajowi i wielkości zewnętrznych lamp zadbamy także o nasze bezpieczeństwo i zmniejszymy koszty oświetlenia ogrodu.

Lampa Lhotse – dyskretny drogowskaz
Modele Lhoste w znaczny sposób różnią się od klasycznych lamp ogrodowych, wzorowanych na parkowych latarniach. W tej kolekcji znajdziemy kinkiety i lampy stojące o geometrycznych kształtach, które doskonale wkomponowują się w krajobraz domu z ogrodem urządzonym w nowoczesnym stylu.

Przeczytaj również: Rok w ogrodzie – grudzień

Kinkiety zewnętrzne Lhotse (22 x 18 cm), zamontowane na ścianie domu, doskonale podkreślają walory estetyczne bryły budynku. Innym rozwiązaniem może być także zamontowanie ich na ścianie wjazdowej do garażu. Z kolei wersja stojąca lamp Lhoste o wymiarach 65×7,5 cm doskonale sprawdzi się na podjazdach. Eleganckie, utrzymane w szarej kolorystyce lampy stojące będą doskonale prezentować się ustawione w szeregu od bramy wjazdowej w kierunku garażu, a kinkiety z tej serii skutecznie podświetlą drogę wjazdową.

Lampa Mon – sposób na oświetlony podjazd

ogród

fot. ogród

Dobrze oświetlony podjazd osiągniemy również dzięki wykorzystaniu lamp najazdowych Mon (12×7 cm), które dzięki swoim małym rozmiarom i funkcji montażu w podłożu umożliwią oświetlenie nawet bardzo niewielkich obszarów i ułatwią życie zmotoryzowanym domownikom.

Takie oświetlenie sprawdzi się również w przypadku ogrodów o dużej powierzchni, gdzie oprawy ogrodowe zamontowane na ścianie domu czy tarasie nie wystarczą do oświetlenia całego terenu. Niewielkie oprawy oświetleniowe subtelnie podkreślą linię alejek i ścieżek prowadzących do wejścia domu czy też ogrodowej altany. Dyskretne drogowskazy nie tylko nie pozwolą nam zabłądzić w gąszczu krzewów i drzewek, ale również nie zakłócą niezwykłego klimatu wieczornych spacerów.

Światło w stylu EKO
Technologia LED (Light Emitting Diode) zastosowana w lampach Lhotse i Mon technologia LED, to półprzewodnikowe źródło światła charakteryzujące się bardzo wysoką sprawnością, niewielkimi rozmiarami oraz długą żywotnością.

Lampy ledowe nie tylko wprowadzą proekologiczne rozwiązania do naszego życia i w znacznym stopniu pozwolą ograniczyć wydatki, ale dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi pomogą w stworzeniu ciekawych aranżacji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)