Sposób na… radosny salon

salon

fot. salon

Doskwiera Ci brak słońca oraz jesienna chandra? Zobacz więc, jak przywrócić słoneczną aurę w mieszkaniu i przegonić zły nastrój.

Brak słońca oraz krótsze dni sprawiają, że większość z nas źle znosi jesienną aurę. Szczególnie, jeśli w pamięci mamy udane wakacje. Jest jednak dobry sposób na walkę ze złym nastrojem. Wystarczy zmienić mieszkanie w pełne kolorów i życia miejsce, w czym skutecznie pomoże nam marka Dekoral.

fotel

fot. fotel

Doskonałym antidotum na jesienną szarugę będą oczywiście kompozycje żywych i pogodnych barw. Nastrój przyjemnego orzeźwienia wprowadzą do wnętrza połączenia żółtego np. „złocistego szafranu”, „słodkiej gruszki” bądź „promienia słońca”. Aby natomiast przywołać wspomnienia z urlopu spędzonego gdzieś na Południu, sięgnijmy po żywe pomarańcze: „ogniste tabasco” lub „indiańskie lato”. Dzięki nim w naszym salonie zagości atmosfera radosnej zabawy. Ale jeśli marzy nam się klimat sielskiego pikniku, pomyślmy o naturalnych zieleniach, takich jak „aromatyczna bazylia” oraz „zieleń Amazonii”. W ich otoczeniu wspaniale zrelaksujemy się po dniu pełnym pracy. Te kolory farb te znajdziemy w dwóch liniach emulsji dekoracyjnych marki Dekoral: Akrylit W oraz Akrotix. Obydwie wyróżniają się żywymi kolorami oraz odpornością na zmywanie. Na dodatek pachną podczas malowania.

Dobierając meble i dodatki do kolorowego salonu, kierujmy się zasadą umiaru, aby żywe barwy pozostały na pierwszym planie. Dlatego dobrym wyborem w przypadku żółci, pozostaną jasny dywan i kanapa, na której położymy kilka poduszek (mogą być w mocniejszych barwach). Z kolei pomarańcze możemy połączyć np. z czerwoną czerwoną sofą oraz błyszczącymi drobiazgami. Natomiast dla zielni idealnym partnerem będą drewniane meble oraz naturalne tkaniny w kolorach ziemi.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)