Stalowe oczarowanie kuchennego świata

garnki

fot. garnki

Piękno formy, niepospolite bryły naczyń, ogromna dbałość wykonania, perfekcja szczegółów, ergonomia używania i przechowywania oraz ekologia i ekonomia w jednym… Wszystkie te zjawiska łączą się w zjawisku – „stalowe linie naczyń niemieckiej marki Silit”.

Silit, znany i podziwiany przez cały świat jako wynalazca myślących technologii rodem z przyszłości – antracytowo-czarnego Silarganu® i podbijającego serca swoją zjawiskowością materiału e30®, może pochwalić się również wysoko ocenianymi liniami naczyń z doskonałej jakości chromo-niklowej stali szlachetnej.
Naczynia ze stali polecane są tym, którzy cenią sobie jej aksamitny chłód. Nie powinni z nich korzystać alergicy, dla których potrzeb Silit stworzył antyalergiczny Silargan®. Niemniej – trzy luksusowe, stalowe linie naczyń Silit, jak trzy starożytne Gracje wdzięcznie prezentują się na firmamencie kuchennych wynalazków.

Seria Competence (link) z najwyższej klasy kompetencją i wysmakowanym urokiem zadba o obiad prawdziwego smakosza. Bardzo masywna konstrukcja naczynia idealnie przewodzi ciepło, świetnie sprawdzając się na każdym typie kuchenek – również na indukcji. Grube, wielowarstwowe dno zauroczy zwolenników ekologii, wymagając niewielkich ilości energii podczas gotowania. Potężne, wygodne uchwyty pokażą, że naczynia Silit Competence będą kompetentnym wykonawcą każdego kuchennego, pełnego wyzwań przedsięwzięcia.

Przeczytaj również: O stylu nowoczesnym we wnętrzu
garnki

fot. garnki

Linia Inspiration (link) zainspiruje do eksperymentów ze smakiem i aromatem w roli głównej. Tu dno naczyń jest zjawiskowo wręcz potężne, dzięki czemu gotować można z użyciem minimalnej ilości energii. Dodatkową zaletą serii jest specjalny zaczep wewnątrz pokrywki, który pozwala powiesić ją wygodnie na brzegu naczynia. Inspiration czaruje kubistycznymi, ciekawie mocowanymi, oczywiście, nienagrzewającymi się uchwytami.

Ostatnia z trzech Gracji – to wariacja na temat stali w służbie kuchennych pasji i pysznych podróży przez smaki świata. Linia VariaNova stworzona została z bardzo wytwornej i subtelnej polerowanej stali szlachetnej. Jej sylwetka przypomina kielich delikatnie rozchylającego się kwiatu. Dzięki temu skojarzeniu kuchnia, w której króluje VariaNova, nabiera lekkości i dynamiki. Szklana, doskonale przylegająca pokrywa, posiada wygodny zaczep do osadzania jej na rancie. Dodatkowo – seria VariaNova (link) wyposażona została w praktyczną miarkę na wewnętrznej ściance garnków.

Silit z ogromną dbałością troszczy się o ludzkie zdrowie – tworząc linię stalowych wkładów do naturalnego gotowania na parze. Dla pasjonatów włoskiej pasty stworzono również specjalne wkłady do gotowania makaronu.
Zjawiskowość niemieckiej marki Silit leży w tym, że każda tworzona przezeń linia naczyń wykonana jest z iście zegarmistrzowską precyzją i mistrzostwem. Dzięki pięknym kształtom garnków, ich ogromnej ergonomii i funkcjonalności – Competence, Inspiration i VariaNova przestają być tylko naczyniami, a stają się również ozdobą kuchni i najwierniejszym towarzyszem wypraw w przestrzenie najróżniejszych smaków.

W czasie pomiędzy gotowaniem, a gotowaniem, sklep www.smakprostoty.pl podziwia niezwykłe linie stalowych serii naczyń Silit.

Krystian Wawrzyczek – technik technolog żywienia zbiorowego
Joanna Gawlikowska

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)