Stalowy poza-czas

świeczniki

fot. świeczniki

Jak w genialnej powieści Bułhakowa świta Wolanda kształtowała piąty wymiar czasoprzestrzeni, używając magicznych mocy, tak współczesny człowiek, korzystając z pomysłowości nietuzinkowego designu tworzy swój przepełniony ciszą i spokojem poza-czas. Czas bez minut, bez planów, bez krzykliwości świata. Przestrzeń ograniczającą się do osób najbliższych i najbardziej zaufanych. Poza-czas to chwile tworzenia nastroju, który buduje stoicki dystans do, często agresywnej, rzeczywistości.

Przeczytaj również: Fotorolety do pokoju dziecięcego

Jedną z możliwości stworzenia poza-czasu oferuje niemiecka marka Blomus, mistrz stalowych brył. Dzięki prostej, ascetycznej i nienarzucającej się formie jej świeczników można tworzyć niczym nie zakłócony nastrój kontemplacji spraw dla siebie i najbliższych najważniejszych.
Urok świecznika w epoce, w której wszystko iluminuje, błyszczy i oślepia elektrycznym światłem, jest nie do przecenienia. Blomus proponuje świeczniki dla zwolenników subtelnej prostoty i tych, którzy kochają romantyczne nastroje.

Świeczniki z serii Easy (link), zgodnie ze swoją nazwą, są kwintesencją eleganckiej prostoty. Ich wytworność buduje klasyczny, pionowy walec który u szczytu przecina stalowy kołnierz zabezpieczający stół lub podłogę przed kapiącym woskiem świec. Easy wspiera się na stabilnej, również bardzo prostej podstawie. Świeczniki z tej serii – o wysokości 36 i 82 cm – wykonano z wysokiej jakości stali szlachetnej. Nieco podobny do świecznika Easy jest świecznik Velo (link).

Seria trzech mocnych świeczników o wysokości 20, 30 i 40 cm jest jeszcze prostsza niż poprzednia linia. Tu, zamiast poziomego kołnierza zabezpieczającego przed kapiącym woskiem, zastosowano stanowiący zakończenie tulei świecznika sporych rozmiarów pierścień. Dzięki niemu całość sprawia wrażenie nieco przysadzistej, co jednak nie ujmuje jej wyszukanego wdzięku.

świeczniki

fot. świeczniki

Marka Blomus, rozpieszczając i tych, którzy mają do światła nieco bardziej romantyczne nastawienie, proponuje odmienny w formie poziomy, dwuczęściowy świecznik Tiseo (link). Tu stalowe podstawy przybrały formy łuków, na których umieszczone są gustowne małe klosze z białego, mrożonego szkła.

Przeczytaj również: Błogi sen w naturalnej pościeli

W tej konstrukcji zdumiewa pozorna lekkość, jaką sugeruje stalowa, ułożona na boku podstawa świecznika. Zdawać się może, że rozświetlone lampki wiszą w powietrzu. Dzięki temu, iż ma się do dyspozycji dwa świeczniki, tworzące oryginalny zestaw, można tworzyć zmienne, świetlne aranżacje.

świeczniki

fot. świeczniki

Trzy stalowe, oryginalne, a przy tym elegancko proste serie świeczników niemieckiej marki Blomus mogą stać się zmysłowym prezentem, który nauczy swego właściciela istnienia w poza-czasie.

Rozświetlający mrok magią żywego ognia sklep www.smakprostoty.pl wyczarowuje za sprawą świeczników marki Blomus nastrojowe chwile.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)