Stół „skrojony” na miarę Twoich potrzeb

Stół skrojony na miarę Twoich potrzeb

fot. Stół skrojony na miarę Twoich potrzeb

Stół jest meblem przy którym zasiadamy do posiłków oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. To serce naszej jadalni lub integralna część przestrzeni kuchennej. Wybór tego mebla powinien być przemyślany, dopasowany do stylu i wielkości pomieszczenia, ale przede wszystkim do naszych potrzeb.

Przeczytaj również: Szafy do zabudowy

Mały czasami może więcej
Wybierając stół do kuchni lub jadalni musimy uwzględnić zarówno wielkość pomieszczenia, styl życia i przyzwyczajenia domowników. Czy korzystać z niego będzie rodzina wieloosobowa? Czy lubimy częste kolacje z przyjaciółmi? A może przyzwyczajeni jesteśmy do wspólnego gotowania w gronie najbliższych znajomych? Jeśli tak, to priorytetem będzie wielkość blatu, który zapewni gospodarzom i gościom swobodę podczas biesiadowania.

Do niewielkiej jadalni najodpowiedniejsza opcją będzie stół rozkładany, który w razie potrzeby można rozłożyć do większych rozmiarów. Rozkładane wkładki pozwolą na dostosowanie wielkości blatu do ilości siedzących przy nim osób. Kwadratowy lub prostokątny stół na co dzień można ustawić pod ścianą, dzięki czemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń w pomieszczeniu.

Jeśli planujemy dosunąć stół do jednej ze ścian, najwygodniejszy będzie model z bocznymi wysuwkami. Daje on możliwość rozsuwania blatu, niezależnie z każdej strony. Dzięki temu stół możemy powiększyć nawet wtedy, gdy wystarczającą ilość miejsca mamy znajdzie się tylko po jednej stronie.

Stół skrojony na miarę Twoich potrzeb

fot. Stół skrojony na miarę Twoich potrzeb

Jeśli kwestię oszczędzania wolnej przestrzeni nie musimy traktować tak rygorystycznie, praktycznym rozwiązaniem jest stół owalny, pozbawiony kantów, o które mogliby się obijać. Dodatkowo wewnętrzne wkładki pozwolą powiększyć wielkość blatu, gdy tylko sytuacja tego wymaga. Przechowywane wewnątrz stołu, są zawsze na miejscu gotowe do rozłożenia – jeśli choć raz traciłeś czas na poszukiwanie przedmiotu, który starannie schowałeś, bo nie był Ci w danym momencie potrzebny, na pewno to docenisz…

Przeczytaj również: Jadalnia wiosną zielona

Nieoczekiwani goście mogą sprawić troszkę kłopotu, szczególnie gdy Twój stół jest już zastawiony. Stół T22 Kolekcji Mebli Klose zaprojektowany został w taki sposób, aby bez problemu można było rozłożyć dodatkową wkładkę bez zdejmowania ustawionej na stole zastawy. Takie powiększenie mebla umożliwia powiększenie płaszczyzny blatu nawet o 40%. Specjalne uchwyty ułatwiają rozkładanie mebla, co zapewnia komfort i wygodę domowników.

„Poruszenie” w jadalni

Stół skrojony na miarę Twoich potrzeb

fot. Stół skrojony na miarę Twoich potrzeb

Coraz chętniej otwieramy przestrzeń kuchenną łącząc ją aranżacyjnie z jadalnią i salonem. Taki układ daje wiele możliwości, łatwiej jest także dokonać zmian w takim pomieszczeniu.

Stół T10 Kolekcji Mebli Klose imponuje rozmiarami po rozłożeniu – dzięki 4 wkładom 45 cm, możemy go rozłożyć aż do 370 cm. A dzięki specjalnym rolkom pod nogami, nie musimy unosić stołu do góry by go rozsunąć na boki. Wystarczy pociągnąć lekko blat aby go z łatwością rozłożyć i przesunąć w odpowiednie miejsce. Zastosowanie dodatkowych nóg znacznie zwiększa stabilność mebla. Nawet przy maksymalnym rozłożeniu, blat stołu będzie prawdziwą opoką, nie ugnie się nawet pod dużą ilością zastawy i potraw.

Jeśli zależny nam by zakup był udany, a mebel służył przez lata bez usterek, należy pamiętać, że walory użytkowe mebli, zależą bezpośrednio od jakości zastosowanych materiałów i klasy wykonania.

Stoły drewniane są bardzo wytrzymałe i solidne. Drewno jest przyjemne w dotyku, niepowtarzalne z wyglądu. Jako materiał naturalny jest także „przyjazne” dla człowieka, a przy tym niezmiernie łatwo buduje klimat mieszkania.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)