Stół w świątecznej oprawie

jadalnia

fot. jadalnia

Funkcjonalny stół oraz dopasowane do niego, wygodne krzesła to niezbędny element każdego domu. O tym nie trzeba nikogo przekonywać. Są jednak sytuacje, kiedy meble te pełnią szczególną rolę. Czas, w którym nabierają one wyjątkowego znaczenia – święta. Zapraszamy do świątecznego stołu.

Stoliczku „nakryj się”
Według tradycji wigilijnych na naszym stole powinno się pojawić 12 potraw. Aby jednak aspekt kulinarny był w pełni doceniony zadbajmy o właściwą oprawę ich podania. Pomyślmy o świątecznym dekorowaniu stołu, nawet jeśli ilości potraw nie jest dla nas aż tak istotna. Ozdobne misy, szklane wazony prezentujące w swoim wnętrzu kolorowe bombki, czy może eleganckie świeczniki? Niezależnie od naszego wyboru wśród dekoracji bożonarodzeniowych nie powinno zabraknąć dodatków naturalnych, tworzących prawdziwą atmosferę świąt. Świerkowe gałązki, orzechy, jabłka, laski wanilii, albo cynamonu wszystko to możemy wykorzystać w oryginalnej aranżacji. Jeśli stół świąteczny posiada drewniany blat o wyraźnie zaznaczonych słojach – zastąpmy tradycyjny obrus wąskim bieżnikiem. Będzie on doskonałym tłem dla ozdób, a jednocześnie nie zasłoni całkowicie blatu, eksponując jego piękną fakturę.

Nawet gdy czas nas goni – wystarczy kilka elementów by podkreślić świąteczny nastrój. Ważne by aranżacja stołu pasowała do wystroju całego wnętrza. Niezależnie od obecnych trendów – stwórzmy aranżację, w której będziemy się dobrze czuli.

Komfortowo i wygodnie
Święta to czas rodzinnych spotkań – często w licznym gronie. Przy takich okazjach najlepiej sprawdzają się stoły z możliwością rozłożenia blatu. Od jego wielkości uzależniona jest liczba stojących przy nim krzeseł, jak również ilość miejsca dostępnego do rozstawienia zastawy stołowej dla korzystających z niego osób. Aby komfort spożywania wigilijnej kolacji był jak największy uwzględnijmy również przestrzeń potrzebną dla każdego gościa. Jedna osoba potrzebuje płaszczyzny blatu o szerokości ok. 60 cm.

W ofercie firmy Klose znajdziemy modele stołów o blatach rozkładanych aż do 4,5 m – pomieszczą one nawet bardzo liczną rodzinę. Wśród rozkładanych stołów na uwagę zasługuje wyjątkowy mebel z nowoczesnej kolekcji Lifeline. Stół z blatem ze szkła hartowanego przypadnie do gustu tym, którzy cenią nowoczesny, minimalistyczny styl. Możliwość rozłożenia blatu zapewni wygodę nawet podczas rodzinnych spotkań przy świątecznym stole.

Usiądź wygodnie

jadalnia

fot. jadalnia

W okresie świątecznym stół jest czymś więcej niż funkcjonalnym elementem wystroju jadalni. To on kształtuje jej przestrzeń, budując odpowiedni nastrój świątecznych spotkań. Stół to jednak nie wszystko – dopasowane stylem krzesła są równie istotne. Zadbajmy o wygodę naszych gości – wybierzmy modele z ergonomicznymi rozwiązaniami konstrukcji. Krzesło o odpowiednim siedzisku oraz właściwie wyprofilowanym oparciu zapewnią im komfort, zachęcając do długich rozmów przy świątecznym stole. Wybierając wygodę nie musimy rezygnować z odpowiadającego nam designu.

W ofercie Mebli Klose znajdziemy modele o doskonałym wzornictwie oraz cechach konstrukcji wpływających korzystnie na zdrowie. Większość z oferowanych modeli dostępna jest w bogatej gamie wybarwień.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)