Stolarka dopasowana do potrzeb

okucia okien

fot. okucia okien

Nowoczesne okna i drzwi są przyjazne dla użytkownika, gwarantują bezpieczeństwo oraz komfort obsługi. Znaczący wpływ na ich walory estetyczne i użytkowe mają akcesoria. Ich zastosowanie zwiększa funkcjonalność stolarki otworowej i sprawia, że staje się ona lepiej dopasowana do naszych potrzeb.

Akcesoria stanowią uzupełnienie podstawowej oferty stolarki otworowej i pozwalają na wyeliminowanie niedogodności związanych z codziennym użytkowaniem okien i drzwi. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że akcesoria nie w dyskretny sposób wspomagają funkcjonowanie okien i drzwi, ale mogą nawet poprawić ich wygląd.

Swoboda obsługi
Akcesoria powinny być przede wszystkim dopasowane do naszych potrzeb. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej wymiany powietrza wewnątrz budynku. Funkcjonalnym rozwiązaniem, ułatwiającym swobodne otwieranie i zamykanie okien lub drzwi, a także wietrzenie pomieszczeń jest specjalny hamulec umieszczony w klamce. – Dostępny w naszej ofercie, sterowany klamką hamulec rozwarcia umożliwia wygodne zablokowanie otwartych okien lub drzwi balkonowych w dowolnym położeniu od 15° do 90° – mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto, producenta okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zrzeszonej w Związku POiD – Zamiast więc przystawiać okno czy drzwi balkonowe doniczką z kwiatami, możemy łatwo je zablokować w dogodnej dla nas pozycji. Wystarczy przekręcić klamkę do dołu, żeby otwarte skrzydło zostało zatrzymane i wytrzymało nawet silne podmuchy wiatru – dodaje ekspert.

Przeczytaj również: Inwestycje budowlane
okucia okien

fot. okucia okien

Roto posiada w swojej ofercie także inne przydatne akcesoria, pozwalające na wygodną obsługę stolarki otworowej. W przypadku drzwi balkonowych dobrze sprawdzi się zatrzask magnetyczny, który będzie pomocny przy każdorazowym wyjściu na balkon. Specjalny magnes skutecznie przytrzyma drzwi i sprawi, że będą one domykać się niemal samoczynnie po dotknięciu do ościeżnicy. Zatrzask nie ulega zużyciu i może być z powodzeniem instalowany na już zamontowanej stolarce. Zarówno w nowych, jak i już istniejących oknach możemy także zastosować amortyzator okienny, który zapobiega zatrzaskiwaniu się okien z pozycji uchylnej. Zapewnia on ciche i delikatne zamykanie skrzydła.

Estetyka w każdym detalu
Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do konstrukcji okien i drzwi, akcesoria mogą w niemal niewidoczny sposób wspierać ich funkcjonowanie. Dodatkowe wyposażenie stolarki otworowej, oprócz tego, że poprawia komfort obsługi, może pełnić funkcję dekoracyjną. Przykładem takiego rozwiązania jest klamka. – Nasza klamka nie tylko steruje mechanizmem okucia, a więc „sercem" całego okna, ale może także korzystnie wpływać na estetykę konstrukcji. Wyróżnia się eleganckim wyglądem i minimalizmem, nawiązując do aktualnych trendów wzornictwa – komentuje Andrzej Wróblewski – Klamka wyposażona jest w zakrytą rozetkę i elementy ozdobne po bokach z możliwością wyboru koloru, co pozwala na jej dopasowanie do charakteru pomieszczenia. Dostępna jest w 6 wersjach, m.in. w wersji do drzwi balkonowych, zamykanej na klucz czy blokowanej przyciskiem – podsumowuje.
Większość akcesoriów stolarki otworowej bez problemu można dopasować do już zamontowanych okien i drzwi. Dzięki temu zyskujemy prosty sposób na zwiększenie funkcjonalności użytkowanych konstrukcji – tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, organizacji zrzeszającej producentów, dystrybutorów i dostawców stolarki budowlanej – Mnogość dostępnych rozwiązań z zakresu akcesoriów powoduje, że wyposażone w nie wyroby znacznie różnią się od swoich „podstawowych" wersji – uzupełnia.

Przy wyborze dodatkowego wyposażenia warto zwrócić uwagę na renomę producenta i posiadane przez niego certyfikaty. Przydatne będzie np. sprawdzenie strony internetowej danej firmy. Z zapytaniem można się też zwrócić do Związku POiD, który firmuje sprawdzone rozwiązania o wysokiej jakości. Wybór akcesoriów uznanych producentów, wykorzystujących najnowsze technologie przekłada się na wysokie parametry wyrobu i satysfakcję z jego użytkowania.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)