Stopień do perfekcji

kostka brukowa

fot. kostka brukowa

Nic tak nie urozmaica architektury ogrodu, jak zróżnicowanie ukształtowania terenu w postaci skarp, murków i schodów. W szczególności te ostatnie pełnią w ogrodowym krajobrazie wiele istotnych ról.

Zobacz również: Automatyczne bramy garażowe

Schody nie tylko pozwalają nam w wygodny sposób pokonywać różnicę poziomów, wydzielają poszczególne strefy posesji, zapewniają komfort i bezpieczeństwo poruszania się po ciągach komunikacyjnych, a przede wszystkim znacząco zmieniają wygląd ogrodu. W przydomowej przestrzeni najlepiej sprawdzą się nieduże schodki z zaledwie kilkoma stopniami, których wysokość oscyluje w granicach 12-15 cm, czyli w naturalnego kroku człowieka. Ważne by ich design współgrał z charakterem ogrodu oraz nawierzchnią ułożoną na alejkach, tarasie i podjeździe. Do ich wypełnienia można więc użyć tych samych materiałów co na pozostałej posesji. Do wykonania obramowania przydadzą się natomiast betonowe obrzeża Polbruk Canto Trapez, nowość w ofercie, o wymiarach 9/10,3x10x25 cm, które doskonale komponują się zarówno z naturalnym kamieniem, jak i betonową kostką brukową.

Dzięki temu, że dostępne są w aż 8 kolorach, każdy do wyboru w jednej z dwóch wersji – gładkiej lub postarzanej, z łatwością dopasować można model odpowiedni do pozostałych elementów powierzchni. W ten sposób stopnie będą perfekcyjnie wykończone i zabezpieczone przed obsuwaniem nawet na stromych skarpach. REKLAMAPK

Przeczytaj również: Ogrodowa galanteria
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)