Struktura paneli podłogowych

panele

fot. panele

Co sprawia, że panele podłogowe wyglądają jak heblowane, surowe deski? Dlaczego tak wyraźnie są widoczne słoje drewna? Skąd bierze się efekt lśniącej lub matowej podłogi? Zróżnicowany wygląd paneli podłogowych to zasługa struktur, jakimi są one pokryte. Niestety ich nazwy nie zawsze są pomocne, dlatego wyjaśniamy, czym się charakteryzują.

Nazwy struktur paneli podłogowych przeważnie nie są zrozumiałe i nie mówią zbyt wiele. Jednak podczas wyboru odpowiedniego pokrycia podłogi, warto wiedzieć, co one oznaczają, by wybrać wymarzoną podłogę.

Panele Świerk tatrzański z kolekcji Presto Structure marki Classen

fot. Panele Świerk tatrzański z kolekcji Presto Structure marki Classen

Panele podłogowe – struktura
Struktura drewna – najstarsza, ale równocześnie najpopularniejsza struktura. Powierzchnia desek jest niejednolita i ryflowana. Tego rodzaju panele podłogowe są przeważnie cenowo atrakcyjne.
Struktura synchroniczna – pokrycie o tej strukturze charakteryzują się tłoczeniami pokrywającymi się ze słojami. Bardzo często przypominają deski z prawdziwego drewna, często do tego stopnia, że ciężko je rozróżnić. Struktura synchroniczna przeważnie pokrywa panele o dębowych dekorach.
Struktura chromezome – zmodernizowana struktura synchroniczna. Charakteryzuje się ona matową powierzchnią i srebrzystym połyskiem w tłoczeniach. Taka struktura paneli bardzo efektownie prezentuje się w każdym świetle i pomieszczeniu.
Struktura handscraped – panele o tej strukturze przypominają heblowane, ręczne dłutowane deski. Podłoga pokryta takimi panelami przypomina wyglądem surowe naturalne drewno.

Panele podłogowe o strukturach naturalnego drewna przeważnie posiadają krawędzie wykończone v-fugą lub są węższe od tych standardowych, co dodatkowo sprawia, że wyglądają jak te wykonane z naturalnego, litego drewna. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)