Styl fusion we wnętrzu

dekoracje

fot. dekoracje

Inspiracją do aranżacji w stylu fusion są, z pozoru, zwykłe przedmioty. Fusion proponuje zabawę kolorami, materiałami, konwencją oraz swobodne zestawienia zwykłych przedmiotów.

Styl fusion powstał w opozycji do chłodnego minimalizmu. Oryginalne, wyszukane kreacje tworzą indywidualny i ciepły charakter wnętrza. Fusion przełamuje stereotypy poprzez zderzenia współczesnych, tanich tworzyw z elegancką formą i na odwrót.
Za prekursora nurtu uważa się Philipa Starca,autora mebla Louis Ghost. Jest to klasyczne krzesło a la Ludwik XIV, wykonane z plastiku. Innym ciekawym przykładem, może być wystawny, barokowy żyrandol wykonany plastiku, lub orientalny dywan w połączeniu z tradycyjnymi meblami po dziadku albo secesyjna, kwiecista tapeta w minimalistycznie urządzonej sypialni.

Bez przesady…

krzesła

fot. krzesła

Styl fusion zwykle wybierają ludzie młodzi, spontaniczni i otwarci. Stworzenie wyjątkowej aranżacji w tej koncepcji wymaga wyczucia i zmysłu estetycznego. To poniekąd współczesna forma eklektyzmu. Nierozważne zderzenia stylów i przesyt mogą doprowadzić do efektu kiczu.

Idea fusion polega na obraniu myśli przewodniej i zrealizowaniu jej przy pomocy kolorystyki oraz wyposażenia wnętrza. Myśl przewodnia ma za zadanie uporządkować założenie, które będzie zrozumiałe także dla naszych gości. Warto na samym początku przemyśleć jaki styl powinien dominować w naszym wnętrzu, a później wprowadzić kilka zaskakujących akcentów. Fusion chętnie sięga po motywy folklorystyczne i fluoroscencyjne kolory. Odblaskowy pomarańcz, jaskrawa zieleń i intensywny fiolet mogą nadawać ton całemu wnętrzu albo w postaci pojedynczych akcentów kontrastować z uporządkowaną całością. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w tym stylu, urzeka finezją i oryginalnością. Dotąd, żaden ze znanych stylów nie dawał takich szerokich możliwości.

Wizytówka w stylu fusion

przedpokój

fot. przedpokój

Klamrę aranżacyjną każdego wnętrza stanowią oryginalne drzwi wewnętrzne. W finezyjny klimat fusion znakomicie wpisze się Sagittarius z oferty firmy INVADO. Klasyczna, naturalna faktura o wyraźnie zaakcentowanym usłojeniu drzewa zestawiona została z intrygującą kompozycją przeszkleń. Połączenie tradycyjnego materiału z finezyjną, lekką ornamentyką sprawia, że wnętrze zyskuje inspirującą świeżość. Jeżeli w mieszkaniu ma dominować nowoczesny wystrój zdecydujmy się na drzwi SAGITTARIUS w stonowanej kolorystyce buku lub wiązu. W fusion na uwagę zasługuje także jego odmiana retro, którą pomogą nam przywołać ciepłe, miodowe barwy. Drzwi Sagittarius w intensywnych tonacjach wiśni Santiago czy orzecha będą świetnym uzupełnieniem wnętrza z sentymentalną nutą, choć równie dobrze mogą stanowić kontrast dla minimalistycznych, oszczędnych aranżacji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)