Styl marynarski – jakie okna wybrać do pokoju urządzonego w tym klimacie?

Zmieniająca się moda i nowe trendy aranżacyjne sprawiają, że wygląd współczesnych wnętrz może przechodzić częstą metamorfozę. Są jednak rozwiązania, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Należy do nich z pewnością styl marynarski – lekki i kojarzący się z przyjemnym wypoczynkiem. Jego ważnym elementem, poza odpowiednio dopasowanymi kolorami i akcesoriami, są dobrze dobrane okna.

Styl marynarski od lat znajduję uznanie osób, które chcą wprowadzić do swoich domów i mieszkań powiew morskiej bryzy, odrobinę przygody i beztroski klimat beztroskich chwil. Jego wykorzystanie to nie tylko doskonała propozycja na letnią aranżację wnętrza, ale także dobry sposób, aby zatrzymać w pokoju wyjątkowy urok wakacji. Pomieszczenia skomponowane zgodnie z tym stylem wprawią nas w pozytywny nastrój i stworzą komfortową przestrzeń relaksu.

Dominujący błękit
Nieodzownym „składnikiem" stylu marynarskiego jest błękit, przywodzący na myśl piękne, bezkresne morze. Któż z nas nie marzył w końcu o przygodach i dalekich rejsach na kraniec świata na pokładzie okrętu pod pełnymi żaglami? Dzięki zastosowaniu odpowiedniej aranżacji wnętrza, możemy, we własnym domu lub mieszkaniu, w bezpieczny sposób przenieść się do krainy marzeń. Ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie połączenia błękitu z bielą, charakterystycznego dla krajów śródziemnomorskich, a zwłaszcza, lubującej się w morskich tradycjach Grecji. Upragniony klimat pomieszczenia osiągniemy więc odpowiednio komponując ze sobą te dwa kolory. Możemy zacząć od delikatnego przemycenia marynistycznych akcentów, np. w postaci poduszek, dywanu czy koców w biało-błękitne pasy. Jeśli niebieska kolorystyka ścian wydaje nam się zbyt chłodna, pokój warto pomalować na biało. Ta neutralna barwa dobrze wyeksponuje kolorowe dodatki i sprawi, że wnętrze będzie nie tylko jasne, lecz także wyda się optycznie większe. Ważnym elementem kompozycji są również meble – jeśli zdecydujemy się na odcienie jasnego błękitu bądź bieli, mieszkanie nabierze przyjaznego, letniego charakteru.

Przeczytaj również: Vintage – Style w architekturze
okna

fot. okna

Okna w marynistycznym stylu
Tworząc przestrzeń w marynarskim stylu nie możemy zapomnieć o wyborze odpowiednich okien. Dostępne na rynku wyroby oferują praktycznie dowolne, niestandardowe kształty i rozmiary. Najlepiej jeśli przeszklenia, poza wysoką estetyką, zapewnią również optymalny dostęp naturalnego światła, które umożliwi „wydobycie" wszystkich detali naszej aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem, łączącym te dwie cechy są okna o zaokrąglonych profilach. – Okna charakteryzujące się zaokrąglonym obustronnie kształtem profili wyróżnia niepowtarzalny design – tłumaczy Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA, firmy oferującej szeroką gamę rozwiązań z zakresu stolarki okiennej i drzwiowej – Stworzyliśmy je z myślą o odbiorach poszukujących wyrobów o oryginalnym wyglądzie, a jednocześnie funkcjonalnych i bezpiecznych – dodaje ekspert. Niepowtarzalnym urokiem cechują się również okna okrągłe, których wykorzystanie sprawi, że w pokoju poczujemy się niczym w kajucie okrętu wypływającego w daleką podróż. Dla osób ceniących bardziej tradycyjne kształty, dobrym rozwiązaniem będzie natomiast wybór okien o prostych kształtach, z profilami w kolorze białym. Ich wygląd można wzbogacić np. o szprosy, których wykorzystanie pozwoli na skomponowanie wnętrza o klasycznym charakterze. Bogatą gamę tego typu dodatków znajdziemy w ofercie firmy MS więcej niż OKNA.

okna

Przeczytaj również: Docieplamy dom

fot. okna

Ważne drobiazgi
Jeżeli już zadbaliśmy o wybór podstawowych elementów kompozycji, warto sięgnąć także po równie istotne drobiazgi. To one pomagają zbudować klimat wnętrza. Fototapeta w formie mapy, kojarzące się z żeglugą akcesoria w typie miniaturowych latarenek czy zawieszone na ścianie okrętowe koło sterowe pomogą podkreślić charakter pomieszczenia. Ponadto można w nim wykorzystać pamiątki z wakacji, jak np. barwne muszle czy małe, wiklinowe pojemniki. Powinniśmy także pamiętać, ze taka aranżacja kocha drewno, więc jego obfite zastosowanie będzie jak najbardziej korzystne. Inspiracji przy tworzeniu pomieszczenia w stylu marynistycznym warto zasięgnąć korzystając z Internetu bądź magazynów wnętrzarskich. Dostępne tam zdjęcia podsuną pomysły, z którymi możemy udać się np. do salonu sprzedaży stolarki okiennej. W punktach dystrybucyjnych marki MS więcej niż OKNA, dzięki pomocy sprzedawców, dobierzemy okna zgodne z naszymi oczekiwaniami. Styl marynarski to nie tylko znakomita propozycja na lato. Urokami wnętrza w wakacyjnym klimacie możemy cieszyć się przez cały rok. Zwłaszcza zimą i późną jesienią, gdy tęsknimy za promieniami słońca, przypomni nam ono beztroskie chwile letniego relaksu.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)