Styl secesyjny we wnętrzu

łazienka

fot. łazienka

Aranżacje w stylu secesyjnym urzekają wdziękiem i finezyjnym wzornictwem. Pośród wszystkich nurtów jest on najbardziej dekoracyjny, dlatego przypadnie do gustu tym, którym znudził się oszczędny minimalizm.

Przeczytaj również: Chłodny rozgrzewacz serc

Wśród najbardziej rozpoznawalnych secesyjnych motywów, można wymienić płynne linie, kwiaty czy owady. Ważki, motyle, a także ptaki obecne są w postaci inkrustacji na meblach, ozdób na lusterkach i misternych drobiazgach, wzorów na tapetach i naczyniach. Secesja chętnie sięga chętnie także po sztukę orientalną, szczególnie japońską oraz ascetyczne, zgeometryzowane trendy.

Natura rządzi
Bogactwo i zróżnicowanie świata przyrody wykracza poza sztywne ramy klasycznego porządku. Secesja łączona jest z asymetrią i dynamiczną kompozycją. Kwiaty i zwierzęta, wyglądają jakby spontanicznie oplatały ściany i chodziły po zasłonach. We współczesnym designie odnajdziemy wiele trendów dążących do zintegrowania wnętrza z naturą. Czemu więc akurat secesja jest tak wyjątkowa?

Zobacz również: Mała łazienka na poddaszu

Jest to intrygująca alternatywa dla wszystkich, którym nie odpowiada surowy styl eko czy skandynawski. Daje duże pole do popisu dla wyobraźni, a eksperymenty i artystyczna swoboda, ograniczana jest przez indywidualne poczucie estetyki. Istotną zasadą w secesyjnym nurcie jest dążenie do pogodzenia funkcjonalności z pięknem detalu.

Drzwi do secesji

drzwi szklane

fot. drzwi szklane

Piękne dopełnienie aranżacji każdego salonu stanowią drzwi. Oryginalne, o nawiązującym do secesji designie, proponuje w swojej ofercie firma INVADO. Charakterystyczne, płynne linie możemy odnaleźć w modelu D’artagnan Tondo a także w wybranych modelach AMBER – mówi Adam Hucz, manager ds. marketingu z INVADO. Zastały one wykonane z najwyższej jakości materiałów, co wpływa na wygląd i trwałość. Drzwi D’artagnan Tondo dostępne są zarówno w wykończeniu z naturalnego forniru, jak i gustownej okleiny dekoracyjnej.

Natomiast kolekcja Amber jest przykładem szklanych drzwi, w przypadku których ciekawy design jest połączony z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Zapewnia to hartowana szyba, delikatna, a mimo to siedmiokrotnie bardziej odporna na rozbicie niż tzw. szkło bezpieczne. Duże powierzchnie przeszkleń maksymalizują przenikanie promieni słonecznych, które optycznie powiększają przestrzeń. Precyzyjne, eleganckie wykonanie oraz odważna ornamentyka zgodne są z secesyjną dbałością o detal i nastawieniem na zindywidualizowane, finezyjne przestrzenie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)