Styl secesyjny we wnętrzu

łazienka

fot. łazienka

Aranżacje w stylu secesyjnym urzekają wdziękiem i finezyjnym wzornictwem. Pośród wszystkich nurtów jest on najbardziej dekoracyjny, dlatego przypadnie do gustu tym, którym znudził się oszczędny minimalizm.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych secesyjnych motywów, można wymienić płynne linie, kwiaty czy owady. Ważki, motyle, a także ptaki obecne są w postaci inkrustacji na meblach, ozdób na lusterkach i misternych drobiazgach, wzorów na tapetach i naczyniach. Secesja chętnie sięga chętnie także po sztukę orientalną, szczególnie japońską oraz ascetyczne, zgeometryzowane trendy.

Natura rządzi
Bogactwo i zróżnicowanie świata przyrody wykracza poza sztywne ramy klasycznego porządku. Secesja łączona jest z asymetrią i dynamiczną kompozycją. Kwiaty i zwierzęta, wyglądają jakby spontanicznie oplatały ściany i chodziły po zasłonach. We współczesnym designie odnajdziemy wiele trendów dążących do zintegrowania wnętrza z naturą. Czemu więc akurat secesja jest tak wyjątkowa?

Jest to intrygująca alternatywa dla wszystkich, którym nie odpowiada surowy styl eko czy skandynawski. Daje duże pole do popisu dla wyobraźni, a eksperymenty i artystyczna swoboda, ograniczana jest przez indywidualne poczucie estetyki. Istotną zasadą w secesyjnym nurcie jest dążenie do pogodzenia funkcjonalności z pięknem detalu.

Drzwi do secesji

drzwi szklane

fot. drzwi szklane

Przeczytaj również: Jakie światło w kuchni?

Piękne dopełnienie aranżacji każdego salonu stanowią drzwi. Oryginalne, o nawiązującym do secesji designie, proponuje w swojej ofercie firma INVADO. Charakterystyczne, płynne linie możemy odnaleźć w modelu D’artagnan Tondo a także w wybranych modelach AMBER – mówi Adam Hucz, manager ds. marketingu z INVADO. Zastały one wykonane z najwyższej jakości materiałów, co wpływa na wygląd i trwałość. Drzwi D’artagnan Tondo dostępne są zarówno w wykończeniu z naturalnego forniru, jak i gustownej okleiny dekoracyjnej.

Natomiast kolekcja Amber jest przykładem szklanych drzwi, w przypadku których ciekawy design jest połączony z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Zapewnia to hartowana szyba, delikatna, a mimo to siedmiokrotnie bardziej odporna na rozbicie niż tzw. szkło bezpieczne. Duże powierzchnie przeszkleń maksymalizują przenikanie promieni słonecznych, które optycznie powiększają przestrzeń. Precyzyjne, eleganckie wykonanie oraz odważna ornamentyka zgodne są z secesyjną dbałością o detal i nastawieniem na zindywidualizowane, finezyjne przestrzenie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)