Stylowy piknik

piknik

fot. piknik

Sezon urlopowy w pełni, a słońce przywodzi na myśl plażę, łąkę i piknik. Jednak by w pełni wykorzystać walory lata, warto zaopatrzyć się w praktyczne campingowe akcesoria.

Stylowy piknik
Przed wyjazdem na wieś lub działkę warto zrobić listę, dzięki której o niczym nie zapomnimy. Spakujmy ulubione przekąski, papierowe lub plastikowe naczynia, apteczkę i kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Rekreację i odpoczynek umilą także takie akcesoria jak składane krzesełko, niewielki grill, karimata, lodówka turystyczna czy kosz piknikowy. Nie zapomnijmy też o środkach przeciw komarom. Szeroki wybór produktów campingowych oferują markety Praktiker.
Podczas pakowania zawsze zastanawiamy się: jak do małej torby czy bagażnika zapakować wszystkie potrzebne rzeczy? Podstawą jest lista i prosta zasada, aby wybierać produkty kompaktowe, zajmujące niewiele miejsca. Jeśli grill – to niewielki i składany. Zamiast kocyka praktyczniejsza i bardziej uniwersalna jest karimata. Jedzenie i napoje podczas upału transportujmy w elektrycznej lodówce turystycznej lub tańszej, na wkłady. Ekonomiczniejszą opcją piknikową jest termiczna torebka. Zmieszczą się w niej niewielkie napoje albo kanapki – radzi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.

piknik

Przeczytaj: Schody ogrodowe

fot. piknik

Wakacje z dziećmi
Dzięki kilku akcesoriom ogród, łąka czy plaża mogą stać się baśniowymi krainami, w których dzieci będą chętnie spędzać letni czas. Jak stworzyć taki bezpieczny i bajkowy świat zabaw?
Ważne są kolory i motywy ze znanych bajek. Kupując zabawki, postaraj się wybrać te z ulubionymi bohaterami Twojej pociechy. Jeśli masz basen – koniecznie zaopatrz go w koła ratunkowe w kształcie smoka czy tygryska. Zestaw do nurkowania, który oferują markety Praktiker, przyda się dziecku do wodnych zabaw i szukania skarbów na dnie basenu. Pamiętajmy też, że często proste i sprawdzone pomysły są najlepsze. Jeśli mamy ograniczony budżet, wybierzmy prostą i tradycyjną piaskownicę, do której piasek kupimy. Ważne aby piaskownica była zamykana, co pozwoli utrzymać ją w czystości. Dla kilkuletnich dzieci, podczas plażowania czy piknikowania, dobrze jest mieć specjalne siedzisko z parasolem, które ochroni je przed słońcem – radzi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)