Świąteczne dekoracje z gwiazdą betlejemską

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej barwny okres w całym roku kalendarzowym. Dzięki barwnym dekoracjom, światełkom, drzewkom, stroikom i kwiatom, otaczająca nas rzeczywistość zmienia się nie do poznania. Jednym z symboli Świąt, jest gwiazda betlejemska, czyli poinsecja. Podpowiadamy, jak udekorować gwiazdę betlejemską, by stanowiła ciekawą ozdobę domowe wnętrza.

Zobacz również: Intarsjowany parkiet taflowy

Gwiazdy betlejemskie to rośliny, których intensywnie czerwone lub kremowe barwy skutecznie odpędzają ponure szarości zimowych dni. Dekoracje świąteczne z tymi pięknymi kwiatami nabiorą malowniczego charakteru i jeszcze długo po świętach będą zachwycać.

Gwiazda Betlejemska

fot. Gwiazda Betlejemska

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

W zależności od naczynia, w którym ją umieścimy, poinsecja może wydawać się bardzo tradycyjna a innym razem nowoczesna. Z powodzeniem może być wykorzystywana jako ozdoba okiennych parapetów, kominka, stroików czy jako dekoracja stołu świątecznego.

Jak ozdobić doniczkę z poinsecją?
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że poinsecja może zdobić wnętrze domu jako roślina cięta. Jest bardzo trwała a w bukiecie może przetrwać nawet do 2 tygodni! Dobrze jednak zaraz po obcięciu zanurzyć końce łodyg we wrzątku lub przytrzymać nad ogniem. W ten sposób zatrzymamy sok w łodydze, co przedłuży żywotność uciętego kwiatu.

kwiaty doniczkowe

fot. kwiaty doniczkowe

Gwiazdy betlejemskie mają szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu stworzenie świątecznej dekoracji z ich udziałem nie jest skomplikowane. Połączenie złotego z kremowym kwiatem pozwoli odzwierciedlić prawdziwie odświętny charakter dekoracji. Osłona z ciekawą fakturą doskonale podkreśli subtelny urok jasnej poinsecji. Takie zestawienie z pewnością przypadnie do gustu osobom o bardziej wyrafinowanym guście.

Inną ciekawą kompozycją o bardziej tradycyjnym charakterze, będzie połączenie czerwonego kwiatu z jodłą. Można także tą dekoracyjną roślinę wstawić do drewnianej lub glinianej donicy i udekorować naturalnymi dodatkami jak szyszki, mech czy właśnie gałązki iglaków.

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Dekoracje z poinsecją w roli głównej nie zawsze muszą być klasyczne. Nowoczesnym rozwiązaniem będzie przyozdobienie doniczki trawą pampasową lub laskami cynamonu. Czerwona gwiazda betlejemska doskonale komponuje się z ciemnym lub białym futrem o długim włosiu, otulającym doniczkę. Świąteczny efekt podkreśli złota bądź czerwona wstążka oraz niewielkie, doczepione bombki.

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

poinsecja

fot. poinsecja

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)