Świąteczne dekoracje z gwiazdą betlejemską

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej barwny okres w całym roku kalendarzowym. Dzięki barwnym dekoracjom, światełkom, drzewkom, stroikom i kwiatom, otaczająca nas rzeczywistość zmienia się nie do poznania. Jednym z symboli Świąt, jest gwiazda betlejemska, czyli poinsecja. Podpowiadamy, jak udekorować gwiazdę betlejemską, by stanowiła ciekawą ozdobę domowe wnętrza.

Gwiazdy betlejemskie to rośliny, których intensywnie czerwone lub kremowe barwy skutecznie odpędzają ponure szarości zimowych dni. Dekoracje świąteczne z tymi pięknymi kwiatami nabiorą malowniczego charakteru i jeszcze długo po świętach będą zachwycać.

Gwiazda Betlejemska

fot. Gwiazda Betlejemska

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

W zależności od naczynia, w którym ją umieścimy, poinsecja może wydawać się bardzo tradycyjna a innym razem nowoczesna. Z powodzeniem może być wykorzystywana jako ozdoba okiennych parapetów, kominka, stroików czy jako dekoracja stołu świątecznego.

Jak ozdobić doniczkę z poinsecją?
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że poinsecja może zdobić wnętrze domu jako roślina cięta. Jest bardzo trwała a w bukiecie może przetrwać nawet do 2 tygodni! Dobrze jednak zaraz po obcięciu zanurzyć końce łodyg we wrzątku lub przytrzymać nad ogniem. W ten sposób zatrzymamy sok w łodydze, co przedłuży żywotność uciętego kwiatu.

kwiaty doniczkowe

fot. kwiaty doniczkowe

Gwiazdy betlejemskie mają szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu stworzenie świątecznej dekoracji z ich udziałem nie jest skomplikowane. Połączenie złotego z kremowym kwiatem pozwoli odzwierciedlić prawdziwie odświętny charakter dekoracji. Osłona z ciekawą fakturą doskonale podkreśli subtelny urok jasnej poinsecji. Takie zestawienie z pewnością przypadnie do gustu osobom o bardziej wyrafinowanym guście.

Inną ciekawą kompozycją o bardziej tradycyjnym charakterze, będzie połączenie czerwonego kwiatu z jodłą. Można także tą dekoracyjną roślinę wstawić do drewnianej lub glinianej donicy i udekorować naturalnymi dodatkami jak szyszki, mech czy właśnie gałązki iglaków.

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Dekoracje z poinsecją w roli głównej nie zawsze muszą być klasyczne. Nowoczesnym rozwiązaniem będzie przyozdobienie doniczki trawą pampasową lub laskami cynamonu. Czerwona gwiazda betlejemska doskonale komponuje się z ciemnym lub białym futrem o długim włosiu, otulającym doniczkę. Świąteczny efekt podkreśli złota bądź czerwona wstążka oraz niewielkie, doczepione bombki.

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

poinsecja

fot. poinsecja

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)