Świąteczne dekoracje

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

Boże Narodzenie to magiczny i szczególny czas, który kojarzy się z blaskiem świec, zapachem choinki i piernika. To właśnie w święta mamy okazję, aby nasz dom wypełnił się wyjątkowym i szczególnym nastrojem, przy pomocy różnego rodzaju ozdób. Dlatego poza prezentami warto zastanowić się nad świąteczną dekoracją naszych wnętrz.

Choinka
Jednym z symboli Bożego Narodzenia niewątpliwie jest choinka. Dekorując świąteczne drzewko niejednokrotnie angażujemy do tego całą rodzinę. Możliwości dekoracji choinki jest wiele. Tak na prawdę wszystko zależy od nas i naszej wyobraźni. Ostatnio dużą popularnością cieszą się drzewka przyozdobione dekoracjami wykonanymi ręcznie. Doskonale nadadzą się do tego celu dekoracje wykonane z masy solnej, pierniczki, słomiane bądź papierowe ozdoby.

Dekoracje świąteczne

Przeczytaj również: Ławy szklane

fot. Dekoracje świąteczne

Jeśli pragniemy mieć drzewko o baśniowym charakterze, należy ozdobić ją bombkami w jednym rozmiarze. Warto ograniczyć się tutaj do dwóch lub trzech kolorów. Dodatkowe kokardy, lizaki i błyszczące łańcuchy sprawią, że nasze bożonarodzeniowe drzewko nabierze wyjątkowego charakteru.
Ozdabiając drzewko bombkami z brokatem, w kolorze złota lub burgundu, łańcuchami imitującymi kryształki i złotymi światełkami sprawimy, że choinka nabierze eleganckiego wyrazu.

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

Zobacz również: Ergonomia w pracy biurowej

Wigilijny stół
Świąteczny stół jest jednym z najważniejszych miejsc podczas Bożego Narodzenia. To właśnie przy nim spędzamy większość świątecznego czasu. Dlatego warto zadbać o to by był uroczysty i elegancki. Doskonale będą na nim prezentować się świece przyozdobione np.: piękną bombką i zieloną gałązką. Ciekawie będą również wyglądać świąteczne wypieki ułożone pośród cytrusów ozdobionych goździkami. Pierniczki lub małe herbatniki można podać w koszyczkach, udekorowanych np.: plastrami ususzonej pomarańczy, laskami cynamonu, zielonym igliwiem lub czerwoną bądź złotą wstążką.

Świąteczne dekoracje

fot. Świąteczne dekoracje

jadalnia

fot. jadalnia

Poza udekorowanym wigilijnym stołem i magiczną choinką, świąteczne dekoracje mogą tworzyć wyjątkową atmosferę w każdym zakątku naszego domu. Na drzwiach wejściowych można zawiesić wieniec adwentowy. Można go zakupić lub spróbować samemu zrobić. Stroików świątecznych nie powinno zabraknąć także w pozostałych wnętrzach, pokojach. Niezwykła atmosferę Świąt podkreślać będą świece i lampiony w świątecznej aranżacji w kształcie np.: bombki lub mikołaja na saniach.

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Coraz częściej podczas świąt w naszym domu gości poinsecja, zwana także Gwiazdą Betlejemską. Roślina ta, w zależności od odmiany ma liście w odcieniach purpury, czerwieni oraz różu. Ciekawa jest także odmiana poinsecji o karbowanych liściach. Gwiazdę Betlejemską można przystroić za pomocą koralików, wstążek i dekoracyjnych białych piórek. Roślinę można umieścić w szklanym bądź metalowym pojemniku i przyozdabiając go tradycyjnymi bombkami i cekinami.

Świąteczne dekoracje

fot. Świąteczne dekoracje

Świątecznie udekorowany domu, z dużą ilością stroików, świec i gwiazd betlejemskich sprawi, że w naszym domu zakwitnie wyjątkowa świąteczna atmosfera. Dzięki niej ten czas spędzony w rodzinnym gronie utkwi nam w pamięci na długie lata.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)