Sypialnia – intymna strefa odpoczynku

Sypialnia to pomieszczenie intymne, w którym odpoczywamy, wyciszamy się i relaksujemy. Aby miejsce to jak najlepiej spełniało swoją funkcję, było komfortowe i sprzyjało wypoczynkowi, warto poświęcić czas na zaplanowanie odpowiedniego wyposażenia i wystroju wnętrza.

sypialnia

fot. sypialnia

Kolorystyka sypialni powinna być utrzymana w stonowanych barwach. Nastrojowe oświetlenie i subtelne dodatki pomogą uzyskać elegancki i funkcjonalny wystrój. Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko z wygodnym materacem, który to decyduje o jakości i efektywności wypoczynku. Wielkość łóżka w prawdzie zależy od wielkości pomieszczenia, jednak nie warto żałować na nie miejsca. Przy łóżku z pewnością powinny stanąć szafki lub niewielkie stoliki nocne, na których można odłożyć książkę i budzik. Jeśli sypialnia nie jest duża, zamiast zwykłych drzwi szafy garderobianej można zastosować drzwi lustrzane, które optycznie powiększą wnętrze. Jak wiadomo komfortowe miejsce do zmiany odzieży z dużym lustrem szczególnie cenią sobie kobiety. Także dla nich wygodnym rozwiązaniem będzie toaletka ustawiona w sąsiedztwie okna lub dobrze oświetlona sztucznym światłem.

Aby wystrój nabrał charakteru należy uzupełnić go dodatkami. W sypialni doskonale sprawdzi się miękki dywan, stylowa narzuta oraz kolorowe puchate poduszki. Na ścianie nad łóżkiem można zawiesić obraz z kojącym widokiem oceanu lub kompozycję ramek z rodzinnymi zdjęciami. Na parapetach i komodzie warto postawić kwiaty, najlepiej duże i zielone, których obecność działa uspokajająco.

dekoracje

fot. dekoracje

Przeczytaj również: Panele inspirowane naturą
sypialnia

fot. sypialnia

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)