Sypialnia w bieli

sypialnia

fot. sypialnia

Kolor biały nieustannie zachwyca i inspiruje projektantów wnętrz. Doskonale pasuje do każdego stylu i wielkości pomieszczenia, nadając mu elegancki wygląd i świeżość. Z pozoru nie wydaje się przytulny, dlatego zastosowanie go w sypialni budzi wątpliwości. Jak urządzić białą sypialnię, aby była ciepła i efektowna?

Biała sypialnia to idealna aranżacja dla zwolenników stylu minimalistycznego i skandynawskiego. Style te bazują na prostym, ergonomicznym i bardzo praktycznym wyposażeniu wnętrza na tle białych lub bardzo jasnych ścian. Dopełnienie aranżacji stanowi niewielka ilość dodatków wykonanych z odpowiednich materiałów, które nadają wnętrzom ciepły i przytulny charakter.

dekoracje

Przeczytaj również: Jak urządzić toaletę?

fot. dekoracje

sypialnia

fot. sypialnia

Planując urządzenie sypialni w kolorze białym, warto zacząć od wyboru mebli i zaplanowania ich ustawienia we wnętrzu. Łóżko jest najważniejsze, dlatego należy mu się miejsce na środku pokoju. Na tle białych ścian doskonale prezentują się meble z naturalnego, jasnego drewna. Tego samego odcienia i zbliżonego wyglądu usłojenia można użyć na podłodze. Drewniana podłoga wykończona białymi, wysokimi listwami doskonale prezentuje się na tle śnieżnobiałych ścian. Jeśli okno sypialni wychodzi na wschód, warto wyposażyć je w delikatne półprzepuszczalne materiałowe rolety – zwykłe lub rzymskie – bądź zasłony. Dzięki temu światło wpadające do pomieszczenia zostanie rozproszone. Dywaniki i narzuty do sypialni to bardzo ważne elementy wystroju, dlatego nie można o nich zapomnieć. Biała narzuta na łóżko będzie się dobrze prezentowała w towarzystwie wielu poduszek ułożonych u wezgłowia łóżka. Mogą one mieć kolorystykę nawiązującą do akcesoriów dekoracyjnych we wnętrzu.

Zobacz również: Urok jesionowej podłogi

Piękne białe kapy na łóżko dostępne są także w internetowych sklepach z wyposażeniem wnętrz. Narzuta Antalia Beige dostępna w sieci Calvado.pl doskonale pasuje do wystroju białej sypialni wyposażonej w meble drewniane. Grube, mleczno-kawowe pasy ożywią aranżację nie zaburzając minimalistycznej koncepcji wnętrza.

sypialnia

fot. sypialnia

sypialnia

fot. sypialnia

sypialnia

fot. sypialnia

sypialnia

fot. sypialnia

sypialnia

fot. sypialnia

sypialnia

fot. sypialnia

grzejnik

fot. grzejnik

sypialnia

fot. sypialnia

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)