Sypialnia w stylu new romantic

sypialnia

fot. sypialnia

Chodź termin new romantic znany jest jako nurt muzyczny modny w latach osiemdziesiątych, z powodzeniem można nim określić nowoczesne aranżacje wnętrz o charakterze romantycznym.

Mieszkać w romantycznym wnętrzu
Z reguły kobiety czują się najlepiej we wnętrzach w stylu romantycznym, dlatego wszelkie dodatki i elementy do zmysłowej aranżacji produkowane są z myślą nich. Styl ten doskonale sprawdzi się także w pokoju dziewczynki. Toaletki ozdobione kwiatowymi motywami, lustra z rzeźbionymi ramami, miękkie poduszki z koronkami i falbankami tworzą uroczy klimat w pomieszczeniu.

Sypialnie w stylu romantic
Planując aranżację wnętrza w stylu romantycznym, najlepiej wybrać do tego sypialnię. To intymne pomieszczenie, w którym można puścić wodzę fantazji. Jakie cechy powinna posiadać zmysłowa sypialnia w stylu new romantic?

łóżka

fot. łóżka

Dodatki w stylu romantycznym są bardzo dekoracyjne i przykuwające wzrok, dlatego ściany powinny być dla nich neutralnym tłem, najlepiej w jasnym kolorze lub pastelowym, ciepłym odcieniu.
Wybierając meble do sypialni należy zacząć od najważniejszego, czyli łóżka. Rama może być dekoracyjnie rzeźbiona. W takim wnętrzu dobrze sprawdzą się meble klasyczne lub w stylu vintage w jasnym kolorze. Kolejne meble powinny korespondować z łóżkiem, chodź niekoniecznie jednoznacznie do niego nawiązywać. New romantic traktuje o innowacyjnym podejściu do romantyzmu. Obecność nowoczesnych elementów wyposażenia z pewnością nada mu świeżości i indywidualności, np. zamiast ozdobnych toaletek, przy łóżku mogą stanąć dwa subtelne stoliczki z transparentnego pleksi.

szafki nocne

Przeczytaj również: Ozdobne klamki w stylu glamour

fot. szafki nocne

Kiedy meble zostaną wybrane, pora na oświetlenie. Oprócz oświetlenia górnego, lampki nocne stojące lub kinkiety nad łóżkiem pozwolą na chwilę relaksu przed snem przy romantycznej lekturze.
Na komodzie i parapecie nie może zabraknąć miejsca na dekoracyjne świeczniki lub lampiony i wazony z sezonowymi kwiatami.

dekoracje

fot. dekoracje

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)