System zintegrowanego ogrzewania

ogrzewanie

fot. ogrzewanie

Od kilku lat na rynku polskim dostępne są systemy zintegrowanego ogrzewania, które dzięki wykorzystaniu energii odnawianej pozwalają zaoszczędzić na centralnym ogrzewaniu i ciepłej wodzie użytkowej kilka tysięcy złotych w skali roku. Badania prowadzone przez firmę Makroterm pokazały, że w przypadku rozwiązań ekologicznych koszty ogrzewania maleją nawet 6 krotnie w stosunku do ogrzewania elektrycznego lub gazowego.

Firma Makroterm podsumowała w ostatnim czasie skuteczność flagowego produktu firmy, jakim jest system Zintegrowanego Ogrzewania, który w ostatnich latach został zainstalowany w kilkunastu tysiącach polskich domów. System Zintegrowanego Ogrzewania integruje pozyskiwanie energii przez kolektor słoneczny i kominek, które połączone są ze sobą za pomocą specjalnego Integratora. Podsumowanie wykorzystania tego systemu potwierdza wszelkie dotychczasowe pomiary i bardzo pozytywny wpływ instalacji energii odnawialnej na oszczędności energii.

„Dzięki instalacji kompletnego systemu zintegrowanego ogrzewania, koszty ogrzewania maleją nawet 6-krotnie w stosunku do ogrzewania elektrycznego lub gazowego. W przypadku domów o dużej powierzchni oszczędności mogą przekroczyć nawet 10 tys. złotych w skali roku. ” – mówi Agnieszka Golik, Kierownik Marketingu firmy Makroterm.

System zintegrowanego ogrzewania znajduje się obecnie w ofercie wielu firm. Pionierem na tym rynku jest jednak firma Makroterm, która za opracowanie i wprowadzenie na rynek techniki grzewczej Zintegrowanego Ogrzewania otrzymała w 2002 roku nagrodę Złotego Instalatora.

Za pozyskiwanie energii w systemie zintegrowanego ogrzewania odpowiadają trzy współpracujące ze sobą urządzenia: kolektor słoneczny (podgrzewa ciepłą wodę użytkową dzięki energii słonecznej), kominek z płaszczem wodnym (opalany drewnem lub biomasą i podłączony do wodnej instalacji C.O. jest głównym urządzeniem grzewczym) oraz kocioł (przetwarza gaz, olej lub prąd elektryczny na energię cieplną). Kocioł jest używany rzadko, jako urządzenie, które jedynie wspomaga system grzewczy.

Integrator, który jest urządzeniem opatentowanym w całej Europie właśnie przez firmę Makroterm zarządza przepływem strumieni energii zapewniając jej optymalne wykorzystanie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)