Systemy kuchenne do wysokich szafek

meble kuchenne

fot. meble kuchenne

Wiele systemów stosowanych w nowoczesnych meblach kuchennych ułatwia funkcjonowanie w kuchni i pomaga uporządkować przestrzeń. Ważne, aby podczas projektowania tego wnętrza rozważyć wszystkie użyteczne aspekty powierzchni niezbędnej do przechowywania akcesoriów kuchennych i artykułów spożywczych.

W kuchni możemy spotkać coraz więcej inteligentnych rozwiązań. Liczy się ergonomia użytkowania, funkcjonalność, pojemność i łatwy dostęp do każdej części pomieszczenia. W związku z tym właściwie standardem nowoczesnych kuchni stały się systemy koszy cargo, które zupełnie odmieniły charakter oraz funkcję dotychczasowych szafek. Te, najczęściej w wersji z półkami, stawały się statycznym składem rzadko używanych przedmiotów, które w dodatku były trudne do wyciągnięcia. Obecnie rozwiązania aranżacji kuchennej umożliwiają obecność potrzebnych urządzeń i produktów dosłownie na wyciągniecie ręki.

Wyciągi wysokie – nowa jakość funkcjonalności
Dla ergonomii użytkowania kuchni niezwykle ważny jest nie tylko sposób wykorzystania przestrzeni w szafkach, ale także mechanizm ich otwierania. Dzięki nowoczesnej technologii i wspomaganiu elektrycznemu nie trzeba nawet używać rąk do otwierania szafek… wystarczy stuknąć we front, aby się otworzyła. Jednym z wiodących produktów w ofercie firmy PEKA Sp. z o.o. są systemy wysuwne do wysokich szafek kuchennych DISPENSA z Touch Control – cargo otwierane na stuknięcie, czyli wyposażenie szafek wysokich pełniących funkcję tzw. suchego magazynu. Główną funkcją takiego systemu jest ułatwienie dostępu do maksymalnie wypełnionej przestrzeni użytkowej. Mimo obciążenia 120 kg, cargo daje się płynnie wysunąć. Natomiast po popchnięciu zamyka się cicho i łagodnie, gdyż w górnym i dolnym prowadzeniu zamontowane są hamulce pneumatyczne. Na ramie o regulowanej wysokości znajdują się, co 10 cm, haczyki do zawieszenia koszy. Pozwala to na indywidualne dopasowanie poziomu kosza do wysokości przechowywanych produktów. Inną zaletą cargo Peki jest różnorodność dostępnych koszy – półek. Mamy do wyboru kosze chromowane druciane, druciane z transparentną tacką, plastikowe, do których można dokręcić reling i założyć kratkę dzieląca (na butelki), czy też, ostatnio coraz bardziej popularne, kosze typu ARENA – z dnem z płyty wiórowej, pokrytej białym lub jasnoszarym laminatem i antypoślizgową przezroczystą powłoką.

Identyczny system cichego domyku spotykamy także w wyciągu wysokim TANDEM, który umożliwia otwieranie cargo jak lodówki, dzięki czemu możemy stworzyć w kuchennych szafkach prawdziwą spiżarnię. Wystarczy dopasować stelaż do wymiarów szafki, zamontować i gotowe. System TANDEM składa się z ramy wewnętrznej z zawieszanymi koszami i stelaża montowanego w całości na prawych lub lewych drzwiach szafki. Ciężar stelaża jest przenoszony na korpus szafki i nie obciąża zawiasów, a rama wewnętrzna przesuwa się w momencie otwierania drzwi.

Nieco inaczej rozwiązano kwestię wysuwania carga w wyciągu SWING (Peka) – wyciąg ten posiada specjalną prowadnicę, która po maksymalnym wysunięciu carga na zewnątrz szafki pozwala na obrócenie go w prawo lub w lewo. W ten sposób uzyskujemy maksymalną swobodę dostępu do artykułów i produktów, które w danej chwili są nam potrzebne – cała zawartość szafki jest od razu widoczna, dzięki czemu sięgnięcie po cokolwiek nie nastręcza żadnych trudności.
Dla wielu klientów argumentem za wyborem carga zamiast kilku szuflad jest fakt, że kosz w przeciwieństwie do szuflady pokrywa niemalże całą szerokość i pozwala ustawić tuż przy krawędzi szafki puszki, słoiki czy kartoniki z produktami – wykończenie kosza drucianego lub Arena prostym kątem pozwala użytkownikowi maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dodatkowo zawieszane kosze można umieszczać na różnych wysokościach, co gwarantuje wszystkim przechowywanym produktom, niezależnie od ich rozmiarów, odpowiednią ilość miejsca. Więcej rozwiązań na www.peka.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)