Szafy do zabudowy

Szafa wnękowa

fot. Szafa wnękowa

Z porządkiem mamy do czynienia wtedy, gdy wszystkie rzeczy mają swoje miejsce. W niewielkim mieszkaniu brakuje jednak miejsca na meble wolnostojące z półeczkami i szufladkami, w których można schować rzeczy ważniejsze i te mniej ważne. Gdy pojedynczy metr kwadratowy jest cenny na wagę złota, warto pomyśleć o wygodnej lokalizacji szafy do zabudowy.

Szafa do zabudowy w przedpokoju

przedpokój

fot. przedpokój

Szafy przesuwne należy dopasować do wielkości i wystroju wnętrza. Szafa do przedpokoju może dodatkowo pełnić rolę schowka gospodarczego, w którym zmieści się nawet pralka, odkurzacz, deska do prasowania i wiadro z mopem.

W niewielkim przedpokoju najlepiej sprawdzi się szafa z lustrem, które optycznie powiększy przestrzeń. Drzwi do szafy w przedpokoju powinny sięgać od podłogi do sufitu. Utworzą one wówczas jednolitą powierzchnię.
Jeśli w niewielkim wnętrzu ma stanąć szafa przesuwna, warto wykonać ją na wymiar, a przestrzeń odpowiednio zaaranżować pod względem dodatkowego wyposażenia i kolorystyki. Małe pomieszczenie z pewnością zyska, gdy zostanie pomalowane na jasny kolor i dobrze oświetlone.

Szafa do zabudowy zamiast garderoby
Szafa przesuwna z lustrem może zastąpić garderobę w sypialni. Przestrzeń do przechowywania ubrań można urządzić z myślą o dwóch osobach. Większa ilość miejsca na najwyższych półkach przyda się do przechowywanie rzeczy sezonowych w pudłach i workach zamykanych próżniowo.

Jak zaplanować wnętrze szafy do zabudowy?

salon

fot. salon

Planowanie wielkości oraz wyposażenia szafy do zabudowy z projektantem warto zacząć od wyszczególnienia wszystkich rzeczy, które będą w niej przechowywane. Od tego zależeć będzie ilość półek, szuflad, ich wielkość oraz odległości, jakie należy między nimi zachować.
W sprzedaży znajdują się gotowe systemy oraz pojedyncze elementy do wykonania i wyposażenia mebli do zabudowy, począwszy od regałów z regulowaną wysokością półek, po gotowe kosze, szuflady i systemy przesuwne drzwi. Dzięki nim przestrzeń do przechowywania zostanie wykorzystana ergonomicznie i w stu procentach.

Miejsce pod budowę szafy trzeba precyzyjnie zmierzyć i wrysować w nie wszystkie zaplanowane elementy wyposażenia przestrzeni do przechowywania. Na gotowym rysunku można dokonywać kolejnych zmian, do uzyskania zadowalającego ustawienia. Dalsza praca projektowa według szkicu należy już do zadań wykonawcy. Sporządzi on rysunek techniczny szafy na wymiar i wykona poszczególne jej elementy z płyt meblowych, aby na koniec zamontować je u klienta. REKLAMAPK

Szafa wnękowa

fot. Szafa wnękowa

przedpokój

fot. przedpokój

Przedpokój

fot. Przedpokój

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)