Szklane akcenty w industrialnym wnętrzu

Styl industrialny inspirowany jest fabryczną surowością i prostotą, które paradoksalnie tworzą wyjątkowo wytworne i ekskluzywne wnętrza. Oszczędne w detale przestrzenie, przepełnione odcieniami szarości i bieli, kreują wyjątkowy klimat, który zaskakuje coraz większe grono zwolenników. Wszechobecny minimalizm wystroju, starofabryczne faktury okraszone dużą ilością światła tworzą wyrafinowane wnętrza.

drzwi

fot. drzwi

Moda na styl industrialny przybyła do Polski zza oceanu stosunkowo niedawno. Wnętrza te urzekają wyjątkowym artyzmem, a szeroki wachlarz dozwolonych faktur i materiałów pozwala wykreować prawdziwie niepowtarzalne stylizacje. W industrialnych aranżacjach dominuje paleta szarości, od jasnych, perłowych po ciemny grafit i antracyt. Wyeksponowane ściany z nieotynkowanej cegły czy betonu oraz szklane i metalowe płaszczyzny w pełni oddają wyjątkowy klimat fabrycznej awangardy. Zestawione kontrastujące barwy tworzą wyraźne linie podziału i nadają wnętrzom geometrycznej precyzji. Warto ją podkreślić stosując proste dodatki o charakterystycznych deseniach, tak jak monochromatyczne lampy zdobione poziomymi pasami czy w pełni przeszklone drzwi.

Chłodna elegancja
Istotną cechą stylu industrialnego jest przestrzeń – duże okna, wysokie kondygnacje i maksimum prostoty. Szklane akcenty dodają fabrycznym wnętrzom lekkości. Wpadające światło modeluje pomieszczenie, a połączenie szorstkiego betonu z połyskującą stalą kreują niepowtarzalny klimat. Aranżacje inspirowane stylem industrialnym mogą wydawać się chłodne, dlatego warto przełamać zimny beton i stal cieplejszymi akcentami. Ostatecznego szlifu industrialnym przestrzeniom dodadzą drewniane elementy wyposażenia, nadając im przytulny i bardziej domowy charakter. Wnętrze z powodzeniem mogą ocieplić miękkie dywany, dębowe lub bukowe fronty czy dodatki o zaokrąglonych kształtach.

Gwarancję uzyskania unikalnego i artystycznego wnętrza daje także połączenie surowych materiałów z modernistycznymi elementami wyposażenia, takimi jak koronkowe, designerskie krzesła czy nowoczesne sprzęty.

Wyrafinowana prostota
W industrialny klimat doskonale wpasują się drzwi LUMEN firmy POL-SKONE charakteryzujące się wyjątkowym designem oraz stanowiące nieszablonowe, estetyczne i praktyczne rozwiązania aranżacyjne. Prosta, szklana tafla skrzydła LUMEN stwarza iluzję głębi i znakomicie komponuje się z minimalistycznym wystrojem industrialnym aranżacji. Model ten występuje w 17 wzorach o różnorodnej palecie i matowych i przeźroczystych dekorów – od prostych, pionowych bądź poziomych linii i geometrycznych figur, po gęste motywy roślinne i desenie ilustrujące faktury i sploty tkanin.
Naturalne światło przedostające się przez różnorodne wzory zdobień, dostarczy wyjątkowych efektów wizualnych. Tafle wykonane są ze szkła hartowanego w kolorze białym lub brązowym o grubości 8 mm. Gładkie, metaliczne powierzchnie we wnętrzach inspirowanych stylem industrialnym eksponowane są przez słoneczne refleksy wpadające przez wielkoformatowe przeszklenia w drzwiach. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)