Szklane akcenty w industrialnym wnętrzu

Styl industrialny inspirowany jest fabryczną surowością i prostotą, które paradoksalnie tworzą wyjątkowo wytworne i ekskluzywne wnętrza. Oszczędne w detale przestrzenie, przepełnione odcieniami szarości i bieli, kreują wyjątkowy klimat, który zaskakuje coraz większe grono zwolenników. Wszechobecny minimalizm wystroju, starofabryczne faktury okraszone dużą ilością światła tworzą wyrafinowane wnętrza.

drzwi

fot. drzwi

Przeczytaj: Biała kuchnia

Moda na styl industrialny przybyła do Polski zza oceanu stosunkowo niedawno. Wnętrza te urzekają wyjątkowym artyzmem, a szeroki wachlarz dozwolonych faktur i materiałów pozwala wykreować prawdziwie niepowtarzalne stylizacje. W industrialnych aranżacjach dominuje paleta szarości, od jasnych, perłowych po ciemny grafit i antracyt. Wyeksponowane ściany z nieotynkowanej cegły czy betonu oraz szklane i metalowe płaszczyzny w pełni oddają wyjątkowy klimat fabrycznej awangardy. Zestawione kontrastujące barwy tworzą wyraźne linie podziału i nadają wnętrzom geometrycznej precyzji. Warto ją podkreślić stosując proste dodatki o charakterystycznych deseniach, tak jak monochromatyczne lampy zdobione poziomymi pasami czy w pełni przeszklone drzwi.

Chłodna elegancja
Istotną cechą stylu industrialnego jest przestrzeń – duże okna, wysokie kondygnacje i maksimum prostoty. Szklane akcenty dodają fabrycznym wnętrzom lekkości. Wpadające światło modeluje pomieszczenie, a połączenie szorstkiego betonu z połyskującą stalą kreują niepowtarzalny klimat. Aranżacje inspirowane stylem industrialnym mogą wydawać się chłodne, dlatego warto przełamać zimny beton i stal cieplejszymi akcentami. Ostatecznego szlifu industrialnym przestrzeniom dodadzą drewniane elementy wyposażenia, nadając im przytulny i bardziej domowy charakter. Wnętrze z powodzeniem mogą ocieplić miękkie dywany, dębowe lub bukowe fronty czy dodatki o zaokrąglonych kształtach.

Gwarancję uzyskania unikalnego i artystycznego wnętrza daje także połączenie surowych materiałów z modernistycznymi elementami wyposażenia, takimi jak koronkowe, designerskie krzesła czy nowoczesne sprzęty.

Wyrafinowana prostota
W industrialny klimat doskonale wpasują się drzwi LUMEN firmy POL-SKONE charakteryzujące się wyjątkowym designem oraz stanowiące nieszablonowe, estetyczne i praktyczne rozwiązania aranżacyjne. Prosta, szklana tafla skrzydła LUMEN stwarza iluzję głębi i znakomicie komponuje się z minimalistycznym wystrojem industrialnym aranżacji. Model ten występuje w 17 wzorach o różnorodnej palecie i matowych i przeźroczystych dekorów – od prostych, pionowych bądź poziomych linii i geometrycznych figur, po gęste motywy roślinne i desenie ilustrujące faktury i sploty tkanin.
Naturalne światło przedostające się przez różnorodne wzory zdobień, dostarczy wyjątkowych efektów wizualnych. Tafle wykonane są ze szkła hartowanego w kolorze białym lub brązowym o grubości 8 mm. Gładkie, metaliczne powierzchnie we wnętrzach inspirowanych stylem industrialnym eksponowane są przez słoneczne refleksy wpadające przez wielkoformatowe przeszklenia w drzwiach. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)