Szklane drzwi

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to ważny element aranżacji każdego wnętrza. To, jaki charakter będzie miało nasze mieszkanie w dużej mierze zależy od tego, jakie skrzydła drzwiowe, podłogi i jaki kolor ścian wybierzemy. Coraz częściej zamiast klasycznych modeli, decydujemy się na niestandardowe i nowoczesne rozwiązania. Takie właśnie są drzwi wewnętrzne szklane – oryginalne uzupełnienie niemal każdej aranżacji.

Zobacz również: Dekoracyjny tynk kwarcowy

Szkło jest coraz chętniej wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Szklane drzwi są nie tylko dekoracyjne, ale także wyjątkowo praktyczne. Mogą one oddzielać pomieszczenia, a także służyć jako drzwi szafy, garderoby i różnego rodzaju wnęk. Duże powierzchnie szklane stanowią dodatkowe źródło światła w mieszkaniu, co ma duży wpływ na samopoczucie. Optycznie powiększają pomieszczenia sprawiając, że wydają się lekkie i przestronne.
Szkło drzwiowe może być przejrzyste, matowe, metaliczne lub piaskowane. Można zdecydować się na modele ze wzorem i barwione o gładkiej lub wypukłej powierzchni.

przedpokój

Zobacz również: Antresola

fot. przedpokój

Warto wiedzieć, że tego rodzaju drzwi są wykonywane przeważnie ze szkła hartowanego. Oznacza to wysoką odporność materiału na ugięcia i uderzenia. Jeśli więc zdarzy się stłuczenie skrzydła drzwiowego, nie będzie ostrych elementów, ponieważ hartowane szkło kruszy się jak kryształ.

Coraz chętniej tego rodzaju drzwi montowane są w łazience. Przepuszczają światło, rozjaśniając nierzadko ciemną i niewielką łazienkę. Szkło drzwiowe łazienkowe bardzo dobrze znosi dużą wilgotność i posiada niezwykłe walory estetyczne. Szklane drzwi łazienkowe, mimo licznych zalet, mają także wadę – kiepską izolację termiczną i akustyczną.

drzwi szklane

fot. drzwi szklane

O szklanych drzwiach warto myśleć już na etapie projektowania domowego wnętrza, ponieważ są dość ciężkie i wymagają specjalnego nadproża oraz inaczej przygotowanej ściany. Szkło jest tu także materiałem konstrukcyjnym. Szklane drzwi mogą mieć ościeżnice lub nie – w takim wypadku skrzydła są osadzone na zawiasach mocowanych bezpośrednio do ścian.

łazienka

fot. łazienka

Często spotykanym rozwiązaniem są drzwi przesuwne przeszklone, które zajmują mało miejsca, co pozwala na dogodne rozplanowanie domowej przestrzeni. Pozwalają na szybką i bezproblemową zmianę aranżacji pomieszczeń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Skrzydło, w zależności od zastosowanego systemu przesuwnego, chowa się w ścianie lub na nią nasuwa.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)