Szkocki wzór elewacji

elewacja

fot. elewacja

Glasgow swoją sławę zawdzięcza kupcom, którzy w XVIII wieku stworzyli miasto pełne pięknych domów mieszkalnych, wielkich biurowców i składów towarowych. Oryginalne fasady przykuwały wzrok przechodniów nietypowym formatem struktur oraz bogatą paletą naturalnych i nasyconych kolorów.

Amatorzy angielskiego wyrafinowanego smaku oraz ci, którzy nie boją się ulec zniewalającej sile szkockiego temperamentu mogą doświadczyć klimatu Anglii z ubiegłych stuleci za sprawą ręcznie formowanej okładziny klinkierowej Glasgow firmy ArtBrick.
Proponowana przez firmę ArtBrick okładzina typu Glasgow 688 z kolekcji handform odzwierciedla trzy główne wartości Szkotów: oszczędność, prostotę i gospodarność. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów z powodzeniem imituje ona ręcznie formowaną cegłę, tworząc idealną kompozycję tradycyjnego stabilnego wyglądu i nowoczesnej funkcjonalności materiałów.

Szkocka oszczędność i angielskie wyrafinowanie formy

elewacja

fot. elewacja

Umiejętne połączenie tych dwóch elementów zadecydowało o niepowtarzalnym charakterze okładziny Glasgow. Elewacja klinkierowa firmy ArtBrick jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż zastosowanie tradycyjnej cegły. Jest też z pewnością konkurencyjnym systemem dla tynku, który w perspektywie kilku lat użytkowania jest materiałem bardziej kosztownym do utrzymania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że system elewacji klinkierowej firmy ArtBrick jest prosty w instalacji i nie wymaga angażowania wysoko wykwalifikowanych, a co za tym idzie, droższych ekip budowlanych. Proste zasady montażu w połączeniu z funkcjonalnością systemu umożliwiają wykończenie całej konstrukcji zaledwie w kilka dni.

Na przekór pogodzie w kratkę

osiedle

fot. osiedle

Polska pogoda w kratkę jest równie kapryśna co mglisty, deszczowy szkocki klimat. Zbyt chłonne materiały, źle położona elewacja mogą stać się bezpośrednią przyczyną zawilgocenia ścian budynku i powstania wykwitów. Rozsądnym rozwiązaniem, o wiele bardziej zbliżonym do szkockiej przezorności, jest więc okładzina ręcznie formowana firmy ArtBrick. Materiał, z którego jest wykonana jako jedyny na rynku, posiada parametry klinkieru (nasiąkliwość do 6%),co zabezpiecza elewację przed nadmiernym wchłanianiem wody i gromadzeniem się brudu. Czyni to z okładziny Glasgow trwały materiał o uniwersalnych możliwościach zastosowania, który potęguje wrażenie stabilności i jednocześnie podkreśla fantazyjne linie budynku.

Zabawa formą
Okna w kształcie bawolego oka, okrągłe duże okiennice, ozdobne kominki i fantazyjne wykończenia wnętrz to przykłady wariantów architektonicznych niemożliwych lub trudnych do wykonania w przypadku tradycyjnej cegły. Okładzina elewacyjna Artbrick dzięki idealnemu dopasowaniu koloru elementów narożnych daje możliwość pełnego wykończenia wewnątrz. Stwarza to możliwości eksperymentowania, zabawy formą bez obawy, że pomysły okażą się zbyt śmiałe i niemożliwe do realizacji.

Mądre zarządzanie przestrzenią
Budowa domu to przede wszystkim projektowanie przestrzeni. Dodatkowe metry stanowią nieocenioną korzyść dla projektantów, deweloperów i inwestorów. Okładzina Glasgow ma jedynie 14 mm grubości. Połączenie jej z izolującym styropianem to, w porównaniu do cegły klinkierowej, zysk 15 cm na każdej ze ścian. Ponadto zachowane właściwości termiczne w pełni odpowiadają normom. Użyty w systemie ArtBrick styropian jest bowiem cieplejszy od standardowego o około 16%. Takie rozwiązania charakteryzują wszystkie działania firmy ArtBrick. Produkty ArtBrick, dzięki wysokiej jakości, uzyskały aprobatę techniczną od Instytutu Techniki Budowlanej. Fakt ten potwierdza pozycję firmy ArtBrick jako doświadczonego i wiarygodnego partnera dla budownictwa.

Możliwości dekoracyjne bez granic
Wyznacznikiem wyglądu domu jest wyłącznie wyobraźnia jego twórców. Okładzina Glasgow ma za zadanie podkreślać indywidualizm i charakter zarówno tych klasycznych, jak i stanowiących wyzwanie dla architektów budowli. Firma ArtBrick oferuje ponad 50 kolorów standardowych w trzech kolekcjach. Pozwala to na stworzenie niepowtarzalnych i efektownych elewacji, które zachwycają swoim wyglądem i skłaniają do tworzenia budowli z rozmachem, stanowiących idealne połączenie funkcjonalności i dobrego smaku. Mimo upływu czasu tradycyjny styl dekoracji klinkierowej nie stracił bowiem na aktualności – dzięki firmie ArtBrick zyskał jedynie bardziej współczesne wcielenie.

Parametry techniczne okładziny Glasgow:
Nasiąkliwość < 6%
Odchyłka wymiarowa < 2 mm
Pełna mrozoodporność
Okładzina Glasgow marki ArtBrick -cena detaliczna 96 zł brutto/m2
Wymiary okładziny szer. 240mm, wys. 71mm, grubość 14mm
Dystrybutor ArtBrick

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)