Sztuka prezentacji – niezbędny każdemu kurs wręczania piękna

Nasz artykuł powstał sprowokowany obserwacją „prezentomanii” i panującej współcześnie mody na wysmakowane obdarowywanie się. Kiedyś prezent miał być okazały, teraz musi być piękny i wyjątkowy. Powinien wyjść spod ręki znanego projektanta, być sygnowany znaną marką, która sama za siebie świadczy o jakości produktów.

kubki

fot. kubki

Przeczytaj również: Jak zamontować parapet?

Teraźniejszy prezent, wybierany spośród szerokiego asortymentu luksusowego agd, oferowanego przez autorski sklep www.smakprostoty.pl, ma spełnić bardzo ważną funkcję – nie tylko ucieszyć obdarowanego, ale i upiększyć jego rzeczywistość, zmieniając podejście od przestrzeni, w której istnieje. Współczesne prezenty inspirują do zmian, nakazują otworzyć umysł na coś, czego dotychczas się nie dostrzegało. Dziś przyjrzyjmy się zjawisku prezentów do kuchni – podarunków, które odmieniają codzienność.

noże

fot. noże

Wystarczy postawić w kuchni piękny, drewniany, dębowy blok Carla (link) z ręcznie kutymi nożami – dzieło niemieckiej, rodzinnej manufaktury Güde, by zmienić diametralnie podejście do gotowania. Nóż, który nie jest tylko nożem, bo istnieje jako swoiste, przesycone historią i miłością swojego twórcy arcydzieło sztuki użytkowej, nakazuje zacząć dzień od wymyślenia doskonałego obiadu. Sam obiad stanie się przeżyciem, które da rodzinie poczucie, że uczestniczy w jakimś zjawiskom wydarzeniu. Wtedy wszyscy poczują się lekko i wzniośle. Obawy codzienności umkną chyłkiem. A jeśli dodatkowo obiad ugotować w innym prezencie dla swojej kuchni – zjawiskowych, myślących naczyniach niemieckiej marki Silit (link), garnkach z niezniszczalną, antybakteryjną i antyalergiczną powłoką Silargan®, odkryć można prawdziwe smaki potraw, o których dotychczas nie miało się pojęcia.

toster

fot. toster

Przeczytaj również: Ponadczasowa, biała kuchnia

Gdy ktoś życzy zaprezentować sobie kuchenną radość od samego śniadania, nie ma sprzętu bardziej odpowiedniego na tę okazję, niż ultranowoczesny, designerski toster Volo (link) włoskiej marki Bugatti. Volo sam naszykuje grzanki i nauczy każdego czerpać radość z poświęconego tylko sobie czasu śniadania – chwili bez zmartwień i stresów.

Grzanki prosto z Volo i parująca kawa, ubrana w formy zabawnych i subtelnych porcelanowych kubków Filippa K, szwedzkiej marki Rörstrand (link), czy cieszących się renomą najsłynniejszego szwedzkiego produktu filiżanek Swedish Grace, ustawione na teakowej, miodowo-brązowej, drewnianej tacy Fiona (link) marki Skagerak Denmark sprawią, że śniadanie stanie się „posiłkiem mistrzów”. Kawa i grzanki ubrane kuchenne kreacje najsłynniejszych światowych designerów pomogą rozpocząć dzień, który, choć pełen wyzwań, będzie zwycięską przygodą.
Nie trzeba nikogo przekonywać, iż piękny prezent ma niezwykłą wręcz siłę wyrazu i moc modyfikowania rzeczywistości. Będzie cieszył codziennie, przez lata, bo jego urok nie wygaśnie i nigdy nie spowszednieje.

Uczący prawdziwej sztuki kuchennej prezentacji sklep www.smakprostoty.pl pokazuje mnogość form i linii produktów znanych światowych marek, które będą podarunkiem nadającym codzienności posmaku luksusu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)