Szyba w drzwiach wewnętrznych

łazienka

fot. łazienka

Przeszklenia nadają drzwiom charakteru, a wnętrzom przestronności. Jednak szyba szybie nie równa. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad jej wyborem w zależności od rodzaju przestrzeni oraz efektu jaki finalnie chcemy osiągnąć.

Współczesne technologie wytwarzania szyb i znajdujących się na nich wzorów, pozwalają modelować natężenie oraz ciepło przenikającego przez nie światła. Możemy wybierać spośród wielu rozwiązań. – Szyby matowe, przezroczyste, fazowane otwierają długą listę możliwości – wymienia Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi wewnętrznych Invado.

drzwi wewnętrzne

Zobacz również: Dobry sen nocy letniej…

fot. drzwi wewnętrzne

Wnętrze powiększone
Pragnąc wizualnie powiększyć przestrzeń warto wybrać drzwi szklane przezroczyste. Pozwolą one akustycznie i symbolicznie oddzielić od siebie poszczególne pomieszczenia, ale nie postawią między nimi optycznego muru. W takim przypadku dobrze sprawdzi się kryształ fazowany, który nada drzwiom lekkości i elegancji. Ciekawie prezentuje się w zestawieniu ze skrzydłami Atos oraz Portos. Jeśli chcemy urządzić bardziej nowoczesne wnętrze możemy zdecydować się na skrzydło D’Artagnan Tondo, w którym przeszklenie stanowi dominujący element konstrukcji, w połączeniu z szybą chinchila. Posiada ona lekko chropowatą fakturę, która jednak pozwala na zobaczenie, co dzieje się za drzwiami.

Drzwi wewnętrznych

fot. Drzwi wewnętrznych

Zobacz również: Rolety przeciwsłoneczne

Przytulnie i zaskakująco
Ciekawy efekt wizualny daje zastosowanie szyb barwionych, Chinchila brąz nadaje przestrzeni znajdującej się za drzwiami delikatnie brązowy kolor. Podobny, choć nieco jaśniejszy i klarowny obraz daje kryształ fazowany przydymiony. Jeśli natomiast nie boimy się ekstrawagancji i bliskie są nam wnętrzarskie eksperymenty, możemy zastanowić się nad szybą nero, tworzącą idealne zestawienie aranżacyjne z drzwiami Bianco. Z barwionych szyb jest ona najmniej przezroczysta, choć ciągle pozwala dostrzec co dzieje się po drugiej stronie. Monochromatyczna baza, jaką tworzy w zestawieniu z białymi drzwiami, stanowi świetny punkt wyjściowy dla mocnych, kolorowych dodatków.

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Za szybą intymnie
Jeśli z kolei zależy nam na zachowaniu poczucia intymności, a jednak chcemy mieć drzwi z przeszkleniem, to dobrym dla nas rozwiązaniem jest szyba contrasto, satinato, ewentualnie też kryształ fazowany matowy. Pierwsza z nich na brzegach jest zupełnie przezroczysta, mimo to nie pozwala na swobodne podglądanie. Szyba satinato ma delikatnie białą barwę. Przepuszcza światło, dzięki czemu umożliwia doświetlenie korytarza czy przedpokoju bez okien, ale robi to tak subtelnie, że pod względem dyskrecji niemal dorównuje drzwiom pełnym.

Szkło jest bezpieczne
Na szczęście do lamusa odeszły czasy kiedy szyba w drzwiach mogła stanowić zagrożenie. Niebezpieczeństwo wypadku z jej udziałem, szczególnie w domach pełnych dzieci, było niestety bardzo prawdopodobne. Dziś bezpiecznie można stosować ją nawet we wnętrzach zamieszkanych przez najmłodszych. – W naszych drzwiach stosujemy wyłącznie specjalne, bezpieczne szkło, które trudno rozbić, ale nawet jeśli już tak się stanie, przy rozbiciu rozpadnie się na małe kawałki o zaokrąglonych, nieostrych krawędziach – podkreśla Adam Hucz z firmy Invado.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)