Szybka metamorfoza – malowanie jednej ściany

Zielona ściana doda spokoju i elegancji

fot. Zielona ściana doda spokoju i elegancji

Lato to idealny czas na przeprowadzenie gruntownych zmian w wystroju naszego mieszkania. Dzień jest dłuższy, mamy więcej wolnego czasu, a długie letnie wieczory aż proszą się o odpowiednią oprawę kolorystyczną. Jeśli jednak szkoda nam czasu i energii ina malowanie całego pomieszczenia, nadajmy kolor tylko jednej ścianie. Taki niewielki zabieg, potrafi zdziałać cuda.

Zobacz również: Lustrzane dzieła sztuki

Trzeba być gotowym na to, że odnowiona ściana może stać się głównym elementem wystroju pomieszczenia i będzie ściągać na siebie uwagę. W takim wypadku trzeba uważnie wybrać nie tylko odpowiedni kolor, ale także połysk i wytrzymałość pokrycia. Do tego celu najodpowiedniejsza może okazać się farba PARA Elite Ceramic 4090, która jest dostępna w szerokiej gamie barw i odcieni. Jej elegancki błysk typu eggshell, który przypomina skorupkę jajka doskonale wygląda na ścianie, dając niespotykany efekt.

Jeśli decydujemy się na zabieg pomalowania jednej ściany na inny kolor jest to zazwyczaj wyrazista barwa – mówi Mariusz Kaperczak, Brand Manager PARA Paints w Polce. – Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać farbę, dedykowaną właśnie do intensywnych kolorów. PARA Paints Elite Ceramic 4090, dzięki zawartości ceramicznych mikrokuleczek wydobywa głębie barw i doskonale sprawdza się nawet w ciemnych odcieniach. Czerń, granat czy fiolet to kolory możliwe do uzyskania dzięki tej farbie – dodaje.

Po pierwsze kolor

Czerwona ściana ożywi wnętrze

fot. Czerwona ściana ożywi wnętrze

Dość istotna jest barwa, która dominuje w danym pomieszczeniu. Nie chodzi tylko o ściany, ale decydujące mogą okazać się także meble i różnego rodzaju dodatki. Przede wszystkim nowy kolor musi nawiązywać do istniejących już elementów. Na przykład, w błękitnym pokoju z brązowymi meblami można pomalować jedną ścianę na kolor kawowy. Jeśli jednak wnętrze pomieszczenia jest urządzone w żywych, energicznych kolorach, warto stonować i zagłębić jego charakter przez zabawę z odcieniami. Jedna ciemnozielona ściana pomiędzy tymi o kolorze limonki, nieco uspokoi wnętrze, a przy tym nie wprowadzi dodatkowego chaosu w kolorowym pokoju.

Po drugie miejsce
Przy planowaniu remontu musimy uważać, aby wybrać odpowiednią ścianę. Ściana o innym kolorze, będzie skupiać uwagę, dlatego nie powinna być w znacznej części zasłonięta, nawet drzwiami i oknami. W zależności od ustawienia mebli, najodpowiedniejszym wyborem może być albo ściana prostopadła do wejścia lub naprzeciw okien. Warto także zwrócić uwagę, która strona pokoju jest najbardziej nasłoneczniona. Przy okazji malowania można także na nowo zaaranżować meble. Może to dać poczucie kompletnego remontu i odświeżającej nowości w mieszkaniu.

Malowanie jednej ściany stało się łatwym i niezwykle efektywnym rozwiązaniem dla ludzi znudzonych starym wystrojem. Jest to dobry sposób na jednoczesne unowocześnienie i podniesienie elegancji całego mieszkania, minimalnym kosztem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)