Szybka metamorfoza salonu Ani i Piotra

salon

fot. salon

W obliczu szybko zmieniających się trendów urządzanie mieszkania nie jest łatwe. Niekiedy potrzeby jest czas, aby jednoznacznie określić osobiste oczekiwania wobec przestrzeni, która ma odprężać i sprawiać, że przebywanie w niej daje wytchnienie i przyjemność. Bohaterowie najnowszego odcinka programu wnętrzarskiego „Szybkie Metamorfozy”, Ania i Piotr, powierzyli aranżację swojego salonu profesjonalnym projektantom. Jak udała się metamorfoza?

Salon do zmiany

Ania i Piotr są właścicielami pięknego, przestronnego mieszkania. Urządzenie swojego salonu postanowili powierzyć Magdalenie Borowiak – Wróblewskiej, autorce pierwszego w Polsce internetowego programu wnętrzarskiego – Szybkie Metamorfozy. Właścicielka Ania opowiada, że po kilku latach mieszkania we własnym „M” wciąż nie udało się podjąć decyzji, gdzie ostatecznie powiesić zakupione grafiki, albo dobrać właściwe kolory, które dopełniły by minimalistyczną aranżację pomieszczenia. Stąd właśnie wziął się pomysł na wystąpienie w programie i powierzenie tego zadania profesjonalistom.

salon

fot. salon

Przeczytaj również: Szklane drzwi wewnętrzne

Magdalena Borowiak – Wróblewska: Ani zależało, by zachować nowoczesną formę wnętrza, ale jednocześnie nieco je ocieplić. W tym celu użyliśmy cegły, która ozdobiła jedną ze ścian. Ceglany odcień czerwieni nie tylko stanowi ciekawy akcent we wnętrzu, ale czyni je przytulnym i wprowadza loftowy klimat. Dużą zmianą w pokoju było usunięcie podwieszanego sufitu. Dzięki temu salon stał się większy i bardziej przestronny. Poza tym nabrał właściwych proporcji.

Kolorystyczne niuanse
Kluczową czynnością podczas aranżacji salonu Ani i Piotra był wybór kolorów do przemalowania ścian. Projektantka postawiła na ciepły, jasny odcień szarości – Platinum Gray oraz biały Cotton Balls 2145-70 z kolekcji „Color Preview” marki Benjamin Moore. Szary kolor idealnie „zagrał” z betonowymi elementami wystroju. Natomiast biel pojawiła się na ścianie łączącej salon z przedpokojem. Do przemalowania pomieszczenia użyto niezwykle odpornej na szorowanie farby ceramicznej nowej generacji „Regal Select 548” marki Benjamin Moore, która doskonale sprawdza się w często użytkowanych pomieszczeniach, szczególnie narażonych na zabrudzenia.

Prosto z planu
Zapraszamy do obejrzenia metamorfozy salonu Ani i Piotra z udziałem marki Benjamin Moore na stronie: szybkiemetamorfozy.pl, relacji z jego produkcji w zakładce specjalnej o nazwie „Szybkie Metamorfozy” na benjaminmoore.pl oraz śledzenia kolejnych odsłon programu na facebookowym profilu Benjamin Moore: www.facebook.com/benjaminmoorepl.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)