Szybkie budowanie z YTONG INTERIO

bloczki

fot. bloczki

Szybkie wznoszenie budynków to konieczność w czasach bezustannie drożejącej siły roboczej. Czy można jednak postawić funkcjonalny i użyteczny budynek w krótkim czasie? Na pewno uda się to z bloczkami YTONG INTERIO.

Przeczytaj: Nowe kolory dachu

Nowy produkt budowlany YTONG INTERIO, czyli bloczki przeznaczone do wznoszenia ścian działowych w budynkach mieszkalnych, biurach i budynkach użyteczności publicznej cechuje szybkie i efektywne wykonawstwo oraz obniżenie kosztów murowania.

Bloczki YTONG INTERIO wykonane są z betonu komórkowego odmiany PP3/0,5 o gęstości 500 kg/m3. Cechami charakterystycznymi bloczków YTONG INTERIO jest ich wysokość – 399 cm oraz system pióro-wpust w powierzchniach bocznych. Dzięki tym dwóm zaletom, bloczki te są bezkonkurencyjne w porównaniu z takimi materiałami budowlanymi, jak ceramika, czy płyty gipsowo-kartonowe.

murowanie

fot. murowanie

Szybkie wznoszenie ścian przy użyciu bloczków YTONG INTERIO to zasługa doskonale dobranych rozmiarów – dostosowanych do możliwości ekipy budowlanej. Dzięki mniejszym nakładom pracy, z bloczków YTONG INTERIO (0,4 r-g/m2) powstanie więcej ścian działowych, niż z pustaka ceramicznego (0,87 r-g/m2) w tym samym czasie. Ściany z YTONG INTERIO stawia się nawet pięć razy szybciej, niż ściany z płyt gipsowo-kartonowych ocieplonych wełną mineralną (2,13 r-g/m2).

Długość pracy wiąże się również ze zużyciem zaprawy klejącej bloczki. Ściany działowe z pustaka ceramicznego potrzebują jej 6 krotnie więcej na metr kwadratowy, niż analogiczny metr kwadratowy ściany wzniesionej z bloczków YTONG INTERIO. Bowiem ściany z bloczków YTONG INTERIO, jako konstrukcja murowana, wymagają jedynie układania kolejnych warstw na zaprawie do cienkich spoin tylko w spoinach poziomych.

porównanie

fot. porównanie

YTONG INTERIO oszczędzi więc czas ekipy budowlanej oraz ilość zużytej zaprawy. Co więcej, cena metra kwadratowego bloczków YTONG INTERIO jest niższa, niż metra kwadratowego pustaka ceramicznego. Średnia cena rynkowa jednego m2 ściany działowej z bloczków YTONG INTERIO to kwota około 56 pln, podczas gdy koszt analogicznej ściany z pustaka ceramicznego wynosi około 65 pln. Tymczasem koszt metra kwadratowego ściany działowej z płyt gipsowo-kartonowych ocieplonych wełną mineralną stanowi wydatek powyżej 90 pln. – wyjaśnia Piotr Harassek, Junior Product Manager produktów YTONG i SILKA. Podane ceny zostały obliczone na podstawie rynkowych cen materiałów budowlanych i kosztów robocizny.

Możemy więc budować szybciej i taniej. Co z jakością ścian działowych i ich funkcjonalnością? Ściany z YTONG INTERIO stanowią jednorodną przegrodę, zachowującą zalety betonu komórkowego YTONG. Jest to wysoka paroprzepuszczalność, ognioodporność, izolacyjność akustyczna i dokładność wymiarowa. Czyli wszystko to, czego oczekujemy od wnętrz nowoczesnych budynków.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku instruktażowego o budowaniu ścian działowych z YTONG INTERIO:

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)