Tanita II G2 – nowoczesny dom parterowy z szerokimi przeszkleniami

Osobom lubiącym doświetlone wnętrza spodoba się projekt domu Tanita II G2. Szerokie przeszklenia sprawiają wrażenie otwartej i nieskrępowanej przestrzeni, a ponadto doskonale rozświetlają poszczególne pomieszczenia w parterowym domu. Warty uwagi jest także zadaszony taras, na którym można spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Poznajmy bliżej rozwiązania zaproponowane przez Pracownię Projektową Archipelag.

Zwarty i funkcjonalny rozkład pomieszczeń

Zaletą projektu Tanita II G2 jest dwustanowiskowy garaż wkomponowany w bryłę budynku. Z pomieszczenia można przejść do kotłowni, a stamtąd wejść do przedpokoju. Ponad 30 metrowy salon stanowić będzie centrum życia mieszkańców. W projekcie kuchnia jest otwarta na pokój dzienny, ale w miarę potrzeb może zostać zamknięta i stać się osobnym pokojem. Na parterze znajdują się także trzy sypialnie, niewielka toaleta i łazienka, w której zmieści się wanna.

Projekt Tanita1

fot. Projekt Tanita1

Projekt budynku uwzględnia również poddasze użytkowe o powierzchni ok. 73 metrów kwadratowych, które można zaadaptować na cele mieszkalne. Miejsce na schody na piętro znajduje się w przestronnym korytarzu obok wejścia do trzech sypialni.

Projekt Tanita2

Przeczytaj również: Geotermia – moc z wnętrza Ziemi

fot. Projekt Tanita2

Wykończenie budynku w projekcie Tanita II G2

Archipelag w swoim projekcie proponuje, aby elewacja została wykonana z tynku cienkowarstwowego mineralnego w kolorze białym firmy Termo Organika oraz z okładziny drewnianej. W przypadku zaadoptowania poddasza na cele mieszkaniowe najlepiej skorzystać z okien dachowych firmy VELUX dopełniających wygląd zewnętrzny budynku.

Projekt Tanita3

fot. Projekt Tanita3

Ogrzewanie

Projekt Tanita II G2 został wyposażony w kocioł gazowy kondensacyjny, a ciepło rozprowadzane jest za pomocą grzejników. Istnieje możliwość instalacji paneli słonecznych, dzięki której można uzyskać znaczne oszczędności na ogrzewaniu budynku.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)