Tapety natryskowe

Pistolet natryskowy

fot. Pistolet natryskowy

Tapety natryskowe są to coraz popularniejsze, nietypowe okładziny ścienne, nanoszone na ścianę za pomocą pistoletu. Decydując się na tego rodzaju dekorację warto zatrudnić ekipę malarską, ponieważ posługiwanie się pistoletem natryskowym z kompresorem wymaga umiejętności.

Tego rodzaju tapety dają nam wiele możliwości dekoracyjnych. Dzięki nim można nie tylko pokryć jedną ścianę tapetą gładką, a drugą tapetą gruboziarnistą w tym samym kolorze, ale także możemy wytapetować meble, grzejniki czy rury. Doskonale kryją nierówności ścian. Dużą zaletą jest ich trwałość oraz krótszy czas tapetowania, w porównaniu z tradycyjnymi metodami.
W zależności od ilości i rodzaju składników, można uzyskać na powierzchni ściany różne efekty.

Tapety natryskowe występują w dwóch rodzajach:
– tapety ze składników naturalnych – zwane inaczej tynkami japońskimi, są sypką mieszanką włókien mineralnych jedwabiu, bawełny, celulozy oraz dodatków uszlachetniających. Po nałożeniu ich na ścianę powstaje chropowata faktura, którą można łatwo wygładzić. Taka tapeta charakteryzuje się dobrymi właściwościami izolującymi i wyciszającymi. Po pokryciu dodatkową warstwą lakieru jest odporna na wilgoć.
– tapety z żywic syntetycznych – są wodoodporne i zmywalne. Na ścianie tworzą gładką lub lekko chropowatą warstwę, która nabiera odporności po wyschnięciu. Dzięki tym właściwościom są chętnie stosowane w pomieszczeniach takich jak restauracje, dyskoteki, biura, ale także w mieszkaniach.

Tapety natryskowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacji. Remont tego rodzaju pokryć ściennych polega na przemalowaniu lub naniesieniu cienkiej warstwy nowej tapety. Można je także usunąć po zwilżeniu powierzchni wodą, a następnie usunięciu za pomocą szpachelki.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)