Teakowa skrzyneczka na domowe skarby

skrzynka

fot. skrzynka

Ci, którzy spędzili dzieciństwo na przekopywaniu ogrodu w poszukiwaniu skarbu, którzy brodzili po płytkiej rzeczułce, wypatrując w mule zapomnianej pirackiej skrzyni, poczują ogromny i natychmiastowy sentyment do drewnianej skrzyneczki marki Skagerak Denmark. Choć to stworzone ręcznie teakowe dzieło sztuki użytkowej nie posiada pokrywy, która skrywałaby przed oczyma odkrywcy wyczekane cacka, nadaje się jednak idealnie do przechowywania domowych skarbów najróżniejszego gatunku.

Każdy z domowników zmieści w niej to, co jest dla niego cenne, co ma być specjalnie przechowane, elegancko ułożone i kultywowane jako ważne. I tak ci, którzy kochają nade wszystko swoją kuchnię, mogą użyć skrzyneczki Skagerak do przechowywania najróżniejszych, pachnących przypraw, butelek z octem winnym, oliwą z oliwek najpierwszego gatunku. Babcia schowa w niej słoiki z przygotowanymi dla uwielbiających domowe kiszone ogórki wnuków. Pasjonat owoców poukłada w teakowym drewnie kolorowe, pełne witamin aranżacje.
Miłośnik wina stworzy ze skrzyneczki uroczy, przenośny, drewniany minibarek. Kibicujący ulubionej drużynie piłkarskiej zmieści w skrzyneczce 12 butelek schłodzonego piwa, by wygodnie sięgać po nie w trakcie podnoszących adrenalinę rozgrywek. Drewno teakowe jest odporne na wilgoć, więc w żadnym razie nie zaszkodzi mu spływająca w butelek woda.

Skrzynka Skagerak (link) posłużyć też może jako schowek na ręczniki, czy łazienkowe utensylia, bo nie straszna jej wilgoć, ciepło i para.
Dzieci schowają w skrzyneczce zabawki-skarby, nastolatki ukryją w niej przed oczami rodziców swoje najskrytsze tajemnice. Skrzyneczka będzie strzec ich jak oka w głowie.

Ci, którzy spędzają czas przy robótkach ręcznych, znajdą w skrzyneczce doskonałego sprzymierzeńca, który z ochotą przechowa kolorowe kłębki – w przyszłości ciepłe swetry i szaliki.

Skrzyneczka marki Skagerak jest swoistym Sezamem. Przechowa wszystko, co przyjdzie na myśl jej właścicielowi. Ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia.
Gładkie, przytulne w dotyku drewno teakowe, z którego została stworzona skrzynka, ma swoją osobliwą historię i tradycję. Firma Skagerak Denmark zasłynęła w świecie już w XIX wieku, jako że jej założyciel, twórca luksusowych wnętrz okrętów i pokładów okrętowych, wykorzystywał do ich tworzenia wyrzucone przez morze drewno teakowe. Co zjawiskowe – to, iż drewno leżało w wodzie, bynajmniej mu nie szkodziło. Teak jest odporny na czynniki zewnętrze, niezwykle twardy i piękny. Te właściwości wykorzystuje do dziś marka Skagerak Denmark, tworząc luksusowe arcydzieła codzienności z teakowego drewna. Z takiego właśnie doskonałego drewna stworzona jest ręcznie wykonana skrzynka.
Naturalna, miodowobrązowa barwa skrzynki na domowe skarby aż kusi, by ustawić ją w kuchni, pokoju, czy łazience.

Kryjący w skrzyneczce–Sezamie swoje najcenniejsze precjoza sklep www.smakprostoty.pl (link) z przyjemnością wspomina dziecięce zabawy w piratów i poszukiwaczy skarbów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)